EURO 2016. ALBANIA - ELVETIA SCOR FINAL 0-1. CLASAMENTUL LIVE AL GRUPEI după primele 2 meciuri

ALBANIA - ELVETIA SCOR LIVE. PRIMA REPRIZĂ 0-1.CLASAMENTUL LIVE AL GRUPEI. Albania a debutat, sâmbătă, la un Campionat European, contra Elveției. Cele două naționale fac parte din Grupa A, alături de România și Franța.

Albania - Elvetia
Albania - Elveţia

ALBANIA - ELVETIA SCOR LIVE. PRIMA REPRIZĂ 0-1.CLASAMENTUL LIVE AL GRUPEI.

FINAL de MECI ALBANIA - ELVEŢIA 0-1

GOL ELVEŢIA! A marcat Schaer în minutul 5! Albania - Elveţia 0-1!

Albania joacă în 10 oameni. Cartonaș roșu pentru căpitanul echipei Cana în minutul 37

Clasament LIVE GRUPA A

Franţa 3 puncte

Elveţia 3 puncte

România 0 puncte

Albania 0 puncte

ALBANIA - ELVETIA LIVE VIDEO DOLCE SPORT ONLINE, la Euro 2016: Albanezii n-au experiență la acest nivel, în timp ce reprezentativa din „Țara Cantoanelor" a jucat ultima dată la Euro 2008. Atunci, în postura de gazdă a turneului, alături de Austria, n-a reușit să depășească faza grupelor, în compania Cehiei, Turciei și Portugaliei. Meciul de astăzi va oferi și multe răspunsuri legate de potențialul viitorilor adversari ai „tricolorilor". România va juca împotriva Elveției (15 iunie) și Albaniei (19 iunie).

ALBANIA - ELVETIA SCOR LIVE. PRIMA REPRIZĂ 0-1.CLASAMENTUL LIVE AL GRUPEI. Echipele de start:

Albania: Berisha - Hysaj, Cana, Mavraj, Agolli - Xhaka, Kukeli, Abrashi - Lenjani, Sadiku, Roshi.

Elveția: Sommer - Lichsteiner, Schar, Djouru, Rodriguez - Behrami, Xhaka - Shaqiri, Dzemaili, Mehmedi - Seferovic.
ALBANIA - ELVETIA LIVE VIDEO DOLCE SPORT ONLINE 2016
Albania - Elveţia se vede LIVE VIDEO aici, aici şi aici.

ALBANIA - ELVETIA LIVE VIDEO DOLCE SPORT ONLINE 2016. Echipe probabile:
Albania (4-4-1-1): Berisha – Hysaj, Ajeti, Mavraj, Aliji – Roshi, Lila, Basha, Lenjani – Gashi – Cikalleshi. Selecționer: Giovanni de Biasi.

Elveția (4-2-3-1): Sommer – Lichtseiner, Elvedi, Djourou, Rodriguez – G. Xhaka, Behrami – Shaqiri, Dzemaili, Mehmedi – Derdiyok. Selecționer: Vladimir Petkovic.

Albania – Elveția e al doilea meci din grupa A şi se va juca sîmbătă, 11 iunie, de la ora 16:00. Cele două echipe nu au convins în meciurile de pregătire disputate în această primăvară.
ALBANIA - ELVETIA SCOR LIVE. PRIMA REPRIZĂ 0-1.CLASAMENTUL LIVE AL GRUPEI. Formația din Țara Cantoanelor a avut nevoie de un gol pe final marcat în poarta Moldovei pentru a smulge o victorie chinuită, care să mai spele din rușinea celor trei eșecuri consecutive pe care le suferise înainte.

ALBANIA - ELVETIA LIVE VIDEO DOLCE SPORT ONLINE 2016. De partea cealaltă, Albania, nu a reușit să-și ridice pe atît de mult standardele pe cît ne-am fi așteptat de la o participantă la Euro. A obținut, victorii cu Luxemburg și Qatar, chiar dacă deloc ușor.

Etichete: albania elvetia, albania elvetia meci, EURO 2016, Grupa României, meci romania