ALEXANDRA DULGHERU S-A CALIFICAT ÎN SFERTURI DE FINALĂ LA ROMA!A ÎNVINS-O PE MAKAROVA, SCOR 6-4; 6-3

ALEXANDRA DULGHERU S-A CALIFICAT ÎN SFERTURI DE FINALĂ LA TURNEUL WTA DE LA ROMA! IN SFERTURI DE FINALĂ SE VA ÎNTÂLNI CU SIMONA HALEP! O A TREIA ROMÂNCĂ, IRINA-CAMELIA BEGU, LUPTĂ ȘI EA, JOI SEARĂ, PENTRU CALIFICARE ÎN SFERTURI LA ROMA.

ALEXANDRA DULGHERU VS. EKATERINA MAKAROVA, ÎN OPTIMI DE FINALĂ LA ROMA, AZI, JOI, 14 MAI, SCOR LIVE: 6-4; 6-3

13:43 6-3 DULGHERU CASTIGA CU UN LUNG DE LINIE!

13:43 40-30

13:42 40-15 DOUA MINGI DE MECI DULGHERU!

13:35 0-15 DULGHERU TRIMITE IN FILEU

13:32 5-2 ALEXANDRA DULGHERU!!!! DULGHERU SERVESTE PENTRU CASTIGAREA MECIULUI!

13:32 40-0 TREI MINGI DE BREAK DULGHERU!!!

13:15 40-15 PASSING SHOT REUSIT DE MAKAROVA

13:14 40-0 TREI MINGI DE REBREAK DULGHERU!

13:14 SERVESTE MAKAROVA 30-0 ALEXANDRA DULGHERU

13:12 0-2 BREAK MAKAROVA!

13:11 15-40 DOUA MINGI DE BREAK MAKAROVA DUPA O MINGE EXTREM DE LUNGA, GRESEALA NEFORTATA DULGHERU

13:01 6-4 SET ALEXANDRA DULGHERU!!!!

13:00 40-15 DOUA MINGI DE SET PENTRU ALEXANDRA!

13:00 30-15

13:00 30-0

12:58 15-0

12:56 5-4 BREAK ALEXANDRA DULGHERU! SERVESTE PENTRU SET!

12:55 40-15

12:55 40-0 TREI MINGI DE BREAK PENTRU DULGHERU!

12:54 30-0

12:54 15-0 DULGHERU RETUR CASTIGATOR

12:54 SERVESTE MAKAROVA

12:53 4-4!

12:52 40-15 SCHIMB LUNG PE CENTRUL TERENULUI, MAKAROVA TRIMITE IN AFARA IN CELE DIN URMA

12:42 40-40

12:42 30-40 DULGHERU TRIMITE MINGEA IN AFARA TERENULUI, NEFORTAT. MINGE DE BREAK MAKAROVA

12:27 SERVESTE MAKAROVA

12:26 1-1 GAME ALB REUSIT DE ALEXANDRA DULGHERU!

12:21 AVANTAJ, AS MAKAROVA

12:21 EGALITATE, DUPA UN SCHIMB LUNG DE MINGI, ALEXANDRA DULGHERU CONTINUA TACTICA DE A RIDICA MINGILE SPRE DREAPTA MAKAROVEI, CARE TRIMITE IN FILEU

12:08 ALEXANDRA DULGHERU SI EKATERINA MAKAROVA SE INCALZESC PE TEREN

12:08 ALEXANDRA DULGHERU a câștigat tragerea la sorți și a ales să cedeze serviciul în primul game

12:07 ALEXANDRA DULGHERU și EKATERINA MAKAROVA au intrat pe teren

12:03 Meciul dintre ALEXANDRA DULGHERU și EKATERINA MAKAROVA va începe în curând. Hai, ALEXANDRA!

Alexandra Dulgheru, numărul 72 WTA va juca joi, 14 mai 2015, în optimile turneului Premier 5 de la Roma, împotriva Ekaterinei Makarova, numărul 8 WTA, cu o înălțime de 1,80 m. La ce oră este meciul? Meciul este programat pentru ora 12.00, ora României. Cine transmite meciul LIVE: Meciul ALEXANDRA DULGHERU VS. EKATERINA MAKAROVA va fi transmis LIVE LA TV de Dolce Sport, dar și LIVE TEXT de B365.ro.

Alexandra Dulgheru a reușit o calificare dramatică în optimile de finală ale turneului WTA de la Roma, dotat cu premii totale de 2.428.490 dolari, miercuri, după ce a învins-o pe cehoaica Lucie Safarova, cap de serie numărul 12, cu 1-6, 6-4, 7-6 (6).

Joi, 14 mai, de la ora 12, Dulgheru va juca împotriva katerinei Makarova. Învingătoarea din acest meci va juca împotriva Simonei Halep sau a lui Venus Williams, care vor juca după ora 13.30, pe arena Pietrangeli.

Sportiva care a reusit s-o elimine pe Lucie Safarova a urcat deja 16 pozitii in clasamentul WTA si a ajuns pe locul 56.

In cazul unei calificari in sferturile de finala, Dulgheru va face un nou salt si va ajunge pana pe locul 50 mondial.

"Ma simt bine acum fizic, nu mai am probleme cu accidentarile, iar acesta este lucrul cel mai important pentru mine", afirma Dulgheru.

Alexandra Dulgheru o va intalni, joi de la ora 12:00, pe Ekaterina Makarova, intr-un meci din optimile de finala de la Roma, ce va putea fi urmarit in direct pe Ziare.com.

Cea mai buna clasare din cariera Alexandrei a fost locul 26, ocupat in 2011.

ALEXANDRA DULGHERU VS. EKATERINA MAKAROVA, ÎN OPTIMI DE FINALĂ LA ROMA, AZI, JOI, 14 MAI, LIVETEXT:

Dulgheru şi Makarova două s-au întâlnit o singură dată în cariera lor, în 2010, în cadrul turneului Premier de la Tokyo, acolo unde românca a învins cu scorul de 6-3, 6-0.

Meciul Dulgheru - Makarova va fi urmat de partida Simona Halep - Venus Williams, pe care B365.ro o va transmite LIVETEXT AICI. Este a treia oară când cele două sunt adversare, însă Simona Halep nu a reușit să o învingă niciodată.

Tot joi vor mai juca Irina Begu, Florin Mergea și Horia Tecău.

Etichete: Alexandra Dulgheru, Ekaterina Makarova, finala, live, LIVETEXT, turneu roma, TV, wta