AUSTRIA-UNGARIA, SCOR FINAL 0 - 2. Austriecii au rămas în 10

AUSTRIA-UNGARIA, SCOR LIVE VIDEO ONLINE. Ziua de MARŢI, 14 IUNIE, la EURO 2016, a început la ora 19.00, la Bordeaux, cu duelul între vechile prietene, Austria şi Ugaria, care s-au întâlnit de peste 130 de ori de-a lungul istoriei. B365.ro a prezentat LIVE SCOR partida.

AUSTRIA-UNGARIA, SCOR LIVE VIDEO ONLINE.

AUSTRIA - UNGARIA SCOR FINAL 0 - 2

Ungaria îşi dublează avantajul înainte de finalul partidei, în minutul 87, prin Zoltan Stieber.

Minutul 67. Cartonaş roşu pentru Aleksandar Dragovic, după ce primeşte al doilea avertisment

Ungaria deschide scorul în minutul 62 prin Szalai.

A doua repriză a început

SCOR PAUZĂ 0 - 0

Minutul 55. Balazs Dzsudzsak (Ungaria) şutează pe poarta, dar intervine goalkeeperul.

Minutul 43 Ocazie importantă pentru Ungaria. Kleinheisler pasează in careu, dar şutul sau nu prinde spaţiul porţii

Minutul 42 Faza de contraatac a Austriei, Arnautovic timite o pasa cu calcaiul in fata portii, dar mingea ajunge la Harnik, care trimite pe langa poarta

Minutul 23. Şut bun al lui Zoltan Gera, dar fără rezultat.

David Alaba loveşte bara! Ocazie mare de gol pentru Austria în primele minute.

Meciul a început.

Echipe probabile:

AUSTRIA: Almer - Klein, Dragovic, Hinteregger, Fuchs - Baumgartlinger, Alaba - Harnik, Junuzovic, Arnautovic - Janko.

UNGARIA: Kiraly - Kadar, Lang, Guzmics, Fiola - Gera, Nagy - Dzsudzsak, Nemeth, Kleinheisler - Szalai.

VEZI MECIUL LIVE VIDEO ONLINE AICI

AUSTRIA-UNGARIA, SCOR LIVE VIDEO ONLINE. Meciul de marţi seara, de pe Nouveau Stade, din Bordeux, este cel de-al 138-lea dintre cele două naţionale, însă doar al doilea la un turneu final major. Austria, co-organizatoare a ediţiei din 2008, participă abia a doua oară în istorie la un Campionat European. S-a calificat la EURO 2016 după ce a câştigat grupa G, din care au mai făcut parte Rusia şi Suedia, iar bilanţul austriecilor a fost unul de invidiat: 9 victorii în 10 meciuri. Golgeterul Austriei a fost atacantul Marc Jank, cu şapte goluri. Janko este în prezent în recuperare, cupă o accidentare la gât, dar se speră să fie apt de joc pentru meciul de azi. În ultimele două meciuri de pregătire, Austria a învins Malta, cu 2-1, şi a pierdut cu Olanda, scor 0-2.

AUSTRIA-UNGARIA, SCOR LIVE VIDEO ONLINE. Pentru Ungaria, apariţia la EURO 2016 este prima după anul 1972. Echipa s-a clasat pe locul 3 în grupa României, obţinând calificarea în urma meciurilor de baraj. Porta ungurilor este apărată în continuare de veteranul Gabor Kiraly, dar vedeta echipei este aripa lui Bursaspor, Balazs Dzsudzsak, care este şi căpitanul naţionalei.

Etichete: AUSTRIA UNGARIA, AUSTRIA UNGARIA EURO 2016, EURO 2016, MECI AUSTRIA UNGARIA, SCOR AUSTRIA UNGARIA