CFR CLUJ VS. JAGODINA, AZI, JOI, 17 IULIE, în turul II preliminar din EUROPA LEAGUE. SCOR FINAL: 0-0

CFR CLUJ VS. JAGODINA, JOI, 17 IULIE, SCOR FINAL: 0 - 0. CFR CLUJ a înfruntat joi, 17 iulie, echipa sârbă JAGODINA, în turul II preliminar din EUROPA LEAGUE. La ce oră e meciul: Meciul CFR CLUJ VS. JAGODINA a început la ora 20:30. Cine transmite meciul: Meciul a fost transmis LIVE LA TV de LOOK TV şi SCOR LIVE şi LIVE TEXT de B365.ro.

CFR CLUJ VS. JAGODINA, AZI, JOI, 17 IULIE, in turul II preliminar din Europa League. LIVE LA TV
CFR CLUJ VS. JAGODINA, AZI, JOI, 17 IULIE, în turul II preliminar din Europa League. LIVE LA TV

CFR CLUJ - JAGODINA, JOI, 17 IULIE, SCOR FINAL: 0 - 0.

min. 94 - Meciul CFR CLUJ - JAGODINA s-a terminat cu scor 0 - 0.

min. 92 - Portarul JAGODINEI a solicitat ajutor medical, stârnind furia suporterilor clujeni.

min. 90 - 4 minute suplimentare în repriza a doua a meciului CFR CLUJ - JAGODINA

min. 86 - La prima atingere a balonului Păun obţine o lovitură liberă.

min. 85 - Constantin Păun intră pe teren, în locul lui Monroy.

min. 84 - Intră Lepović pe teren, în locul lui Jakimovski

min. 80 - Lovitură liberă pentru CFR Cluj, de la 17 metri. Şut peste poartă al lui Christian.

min. 76 - SCHIMBARE LA JAGODINA. Iese Djuric de pe teren, intră Martinovic.

min. 74 - Iese Negruţ de pe teren, intră Christian pentru CFR CLUJ.

min. 72 - Corner pentru CFR CLUJ

min. 71 - O nouă ocazie la poarta oaspeţilor, însă balonul trimis de Ogbu a fost deviat şi s-a scurs în afara suprafeţei de joc.

min. 66 - OCAZIE DE GOL PENTRU CFR CLUJ. CFR Cluj a ratat cea mai mare ocazie de gol din cea de-a doua repriză, după un şut peste poartă al lui Deac.

min. 65 - Aruncare de la margine pentru CFR CLUJ.

min. 63 - Lovitură liberă pentru JAGODINA.

min. 62 - Jakolis obţine lovitură de la colţ pentru CFR CLUJ. Deac execută lovitura.

min. 56 -  Acţiune periculoasă pe poarta CFR CLUJ

min. 49 - Ionuţ Rada este tras de tricou de un jucător din echipa adversă, dar arbitrul nu reacţionează.

min. 46  - A început repriza a doua

min. 45 - 1 minut de prelungire în prima repriză a meciului CFR CLUJ - JAGODINA.

min. 42- Lovitură de la colţul terenului pentru CFR Cluj.

min. 41 - Repunere din 6 metri pentru JAGODINA.

min. 40 - Aruncare de la margine pentru CFR Cluj.

min. 33 - Lovitură de la colţ pentru CFR Cluj.

min. 30 - Şut pe poartă al lui Ionuţ Rada, dar şutul nu a prins spaţiul porţii.

min. 30 - Cartonaş galben pentru Milan Djuric

min. 26 - Centrare bună a lui Negruţ, atacantul de 21 de ani al celor de la CFR Cluj.

min. 22 - CFR Cluj porneşte un nou atac în careul JAGODINEI.

min. 21 - Lovitură liberă pentru CFR Cluj.

min. 20 - Ionuţ Rada a fost faultat.

min. 18 - Aruncare de la margine pentru CFR Cluj. Sârbii de la JAGODINA au avut 2 atacuri periculoase în mai puţin de 3 minute.

min. 17 - Atac periculos pe poarta CFR Cluj.

min. 12 - Aruncare de la margine efectuată de Ionuţ Rada.

min. 7 - Costea intră în careu. Corner pentru CFR Cluj.

min. 6 - Aruncare de la margine pentru CFR Cluj, care nu pune probleme sârbilor de la JAGODINA.

min. 1 - A început meciul

CFR CLUJ  se prezinta la primul meci oficial al sezonului cu un moral pozitiv, castigand patru din cele cinci meciuri de verificare, iar in cea de-a cincea a incheiat la egalitate. Asadar nicio infrangere pentru CFR Cluj in perioada de vara.

Chiar daca s-a despartit de capitanul Cadu, plecat la AEL Limassol, Maftei, Rui Pedro sau Piccolo, CFR Cluj ramane o echipa cu un schelet puternic format din Felgueiras, Rada, Deac, Ogbu sau Camora, informează onlinesport.ro.

CFR CLUJ VS. JAGODINA, JOI, 17 IULIE, SCOR LIVE:

Acesta este din urma va fi insa suspendat la primul meci cu FK Jagodina, o echipa care a incheiat sezonul trecut pe locul trei in Serbia dupa granzii Steaua Rosie Belgrad si Partizan Belgrad.

"Stim ce trebuie sa facem pentru a castiga acest meci, desi nu va fi usor. Sunt o echipa masiva, cu sapte jucatori peste 1.85 m inaltiem si sunt periculosi la fazele fize, cornere, lovituri libere", a declarat Vasile Miriuta pentru sursa citată.

Echipa probabil a CFR-ului in meciul de joi seara (ora 20:30):

Felgueiras - Susic, Rada, Larie, Lopes - Monroy, Muniru - Deac, Negrut, F.Costea - Ogbu. Meciul de la Cluj-Napoca va fi arbitrat de o brigada din Rusia cu Aleksei Nikolaev la centru, asistat la cele doua linii de Tikhon Kalugin si Valeri Danchenko.

Etichete: Europa League, live, live text, SCOR LIVE