EURO 2016. PROGRAMUL COMPLET al Campionatului European de Fotbal din Franţa



EURO 2016. Echipele Europei la EURO 2016 vor disputa, în total, 51 de partide începând de vineri, 10 iunie. 24 de echipe participă la ediția turneului final din Franța, față de 16 până în prezent. Turneul se încheie pe 10 iulie. Campionatul European poate fi urmărit în rețeaua RCS & RDS pe canalul Pro TV, care transmite toate meciurile României și cele mai importante partide ale zilei. 

Program complet
Program complet

Componența Grupelor

Grupa A: Franța, România, Albania, Elveția
Grupa B: Anglia, Rusia, Țara Galilor, Slovacia
Grupa C: Germania, Ucraina, Polonia, Irlanda de Nord
Grupa D: Spania, Turcia, Cehia, Croația
Grupa E: Belgia, Italia, Irlanda, Suedia
Grupa F: Portugalia, Islanda, Austria, Ungaria

Programul meciurilor de la EURO 2016 (toate orele sunt ora României)

Grupa A

10 iunie (ora 22.00) Franța — România (Stade de France, Saint-Denis)
11 iunie (ora 16.00) Albania — Elveția (Stade Félix-Bollaert, Lens)
15 iunie (ora 19.00) România — Elveția (Parc des Princes, Paris)
15 iunie (ora 22.00) Franța — Albania (Stade Vélodrome, Marseille)
19 iunie (ora 22.00) România — Albania (Stade des Lumieres, Lyon)
19 iunie (ora 22.00) Elveția — Franța (Stade Pierre-Mauroy, Villeneuve-d'Ascq)

Grupa B

11 iunie (ora 19.00) Țara Galilor — Slovacia (Matmut Atlantique, Bordeaux)
11 iunie (ora 22.00) Anglia — Rusia (Stade Vélodrome, Marseille)
15 iunie (ora 16.00) Rusia — Slovacia (Stade Pierre-Mauroy, Lille)
16 iunie (ora 16.00) Anglia — Țara Galilor (Stade Bollaert-Delelis, Lens)
20 iunie (ora 22.00) Rusia — Țara Galilor (Stadium Municipal, Toulouse)
20 iunie (ora 22.00) Slovacia — Anglia (Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne)

Grupa C

12 iunie (ora 19.00) Polonia — Irlanda de Nord (Allianz Riviera, Nice)
12 iunie (ora 22.00) Germania — Ucraina (Stade Pierre-Mauroy, Lille)
16 iunie (ora 19.00) Ucraina — Irlanda de Nord (Stade des Lumieres, Lyon)
16 iunie (ora 22.00) Germania — Polonia (Stade de France, Saint-Denis)
21 iunie (ora 19.00) Ucraina — Polonia (Stade Vélodrome, Marseille)
21 iunie (ora 19.00) Irlanda de Nord — Germania (Parc des Princes, Paris)

Grupa D

12 iunie (ora 16.00) Turcia — Croația (Parc des Princes, Paris)
13 iunie (ora 16.00) Spania — Cehia (Stadium Municipal, Toulouse)
17 iunie (ora 19.00) Cehia — Croația (Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne)
17 iunie (ora 22.00) Spania — Turcia (Allianz Riviera, Nice)
21 iunie (ora 22.00) Cehia — Turcia (Stade Bollaert-Delelis, Lens)
21 iunie (ora 22.00) Croația — Spania (Nouveau Stade de Bordeaux, Bordeaux)

Grupa E

13 iunie (ora 19.00) Irlanda — Suedia (Stade de France, Saint-Denis)
13 iunie (ora 22.00) Belgia — Italia (Stade des Lumieres, Lyon)
17 iunie (ora 16.00) Italia — Suedia (Stadium Municipal, Toulouse)
18 iunie (ora 16.00) Belgia — Irlanda (Matmut Atlantique, Bordeaux)
22 iunie (ora 22.00) Italia — Irlanda (Stade Pierre-Mauroy, Lille)
22 iunie (ora 22.00) Suedia — Belgia (Allianz Riviera, Nice)

Grupa F

14 iunie (ora 19.00) Austria — Ungaria (Matmut Atlantique, Bordeaux)
14 iunie (ora 22.00) Portugalia — Islanda (Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne)
18 iunie (ora 19.00) Islanda — Ungaria (Stade Vélodrome, Marseille)
18 iunie (ora 22.00) Portugalia — Austria (Parc des Princes, Paris)
22 iunie (ora 19.00) Islanda — Austria (Stade de France, Saint-Denis)
22 iunie (ora 19.00) Ungaria — Portugalia (Stade des Lumieres, Lyon)

Faza eliminatorie

Optimi de finală EURO 2016

25 iunie (ora 15.00) Locul doi Grupa A — Locul doi Grupa C (Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne) Meciul 37
25 iunie (ora 18.00) Câștigătoarea Grupei B — Locul trei Grupa A / C / D (Parc des Princes, Paris) Meciul 38
25 iunie (ora 21.00) Câștigătoarea Grupei D — Locul trei Grupa B / E / F (Stade Félix-Bollaert, Lens) Meciul 39
26 iunie (ora 15.00) Câștigătoarea Grupei A — Locul trei Grupa C / D / E (Stade des Lumieres, Lyon) Meciul 40
26 iunie (ora 18.00) Câștigătoarea Grupei C — Locul trei Grupa A / B / F (Stade Pierre-Mauroy, Villeneuve-d'Ascq) Meciul 41
26 iunie (ora 21.00) Câștigătoarea Grupei F — Locul doi Grupa E (Stadium Municipal, Toulouse) Meciul 42
27 iunie (ora 18.00) Câștigătoarea Grupei E — Locul doi Grupa D (Stade de France, Saint-Denis) Meciul 43
27 iunie (ora 21.00) Locul doi Grupa B — Locul doi Grupa F (Allianz Riviera, Nice) Meciul 44

Sferturi de finală EURO 2016

30 iunie (ora 21.00) Câștigătoarea Meciului 37 — Câștigătoarea Meciului 39 (Stade Vélodrome, Marseille) Meciul 45
1 iulie (ora 21.00) Câștigătoarea Meciului 38 — Câștigătoarea Meciului 42 (Stade Pierre-Mauroy, Villeneuve-d'Ascq) Meciul 46
2 iulie (ora 21.00) Câștigătoarea Meciului 41 — Câștigătoarea Meciului 43 (Stade Bordeaux-Atlantique, Bordeaux) Meciul 47
3 iulie (ora 21.00) Câștigătoarea Meciului 40 — Câștigătoarea Meciului 44 (Stade de France, Saint-Denis) Meciul 48

Semifinale EURO 2016

6 iulie (ora 21.00) Câștigătoarea Meciului 45 — Câștigătoarea Meciului 46 (Stade des Lumieres, Lyon) Meciul 49
7 iulie (ora 21.00) Câștigătoarea Meciului 47 — Câștigătoarea Meciului 48 (Stade Vélodrome, Marseille) Meciul 50

Finala EURO 2016

10 iulie (ora 21.00) Câștigătoarea Meciului 49 — Câștigătoarea Meciului 50 (Stade de France, Saint-Denis) Meciul 51

Etichete: ECHIPE EURO 2016, EURO 2016, GRUPE EURO 2016, PROGRAM COMPLET EURO 2016

0/0 COMENTARII

TRIMITE UN COMENTARIU

PE UNDE AM MAI UMBLAT...

    CITEŞTE TOATE REVIEW-URILE