FRANŢA ALBANIA SCOR FINAL 2 - 0. Francezii s-au CALIFICAT primii în optimile de finală

FRANTA ALBANIA SCOR LIVE. Ziua a şasea de la EURO 2016 s-a încheiat cu partida FRANTA - ALBANIA, de pe Stade Velodrome din Marseille. Francezii s-au calificat primii în optimile de finală de la Campionatul European după ce au învins Albania cu scorul de 2-0. B365.ro a prezentat partida LIVE SCOR.

Franta Albania, Euro 2016
Franţa Albania, Euro 2016

FRANTA ALBANIA SCOR FINAL 2 - 0

Minutul 96. Dimitri Payet (Franţa) face o alergare individuală bună şi trage din interiorul careului, învingându-l pe Etrit Berisha cu un şut în colţul drept de jos. El modifică scorul la 2:0.

Minutul 90. Gol! Antoine Griezmann (Franţa) învinge portarul cu şutul său.

Minutul 69. Olivier Giroud (Franţa) sare înalt pentru a intercepta o pasă dintr-un lob lângă punctul cu var, însă lovitura sa cu capul zguduie bara stângă!

Minutul 54. Paul Pogba (Franţa) ratează o şansă de aur din interiorul careului. El a trimis mingea din voleu cu puţin peste bara transversală. Mingea iese în afara terenului şi Albania are un aut de poartă.

Scor pauză 0 - 0

Minutul 44. Un şut superb a lui Ledian Memushaj (Albania), după o lovitură liberă de la o distanţă mică! Încercarea lui, însă, zboară puţin peste bara transversală.

Minutul 21. Dimitri Payet (Franţa) trimite o pasă decisivă în interiorul careului, dar Anthony Martial nu poate depăși defensiva adversă şi pierde posesia.

Meciul a început.

PARTIDA POATE FI URMĂRITĂ VIDEO LIVE AICI

Echipele probabile:

FRANTA: Lloris – Sagna, Rami, Koscielny, Evra – Pogba, Kante, Matuidi – Payet, Giroud, Griezmann. Selecţioner: Didier Deschamps.

ALBANIA: Berisha – Hysaj, Lila, Mavraj, Agolli – Abrashi, Kukeli, Xhaka – Roshi, Sadiku, Lenjani. Selecţioner: Gianni De Biasi.

FRANTA ALBANIA SCOR LIVE. FRANTA este favorită clară a meciului cu ALBANIA şi poate deveni în cazul unei victorii prima echipă calificată în optimile de finală.

FRANTA ALBANIA SCOR LIVE.  Partida de la Marsilia nu este însă, nici pe departe, o simplă formalitate pentru elevii lui Didier Deschamps. Ultimele două rezultate directe arată clar că o surpriză este posibilă. În ultimele două partide, ambele amicale, albanezii au izbutit un 1-1 la Rennes, dar și o victorie cu 1-0, pe teren propriu. Din echipa Albaniei va lipsi căpitanul Lorik Cana, eliminat în meciul cu Elveția. În locul său, va juca Ajeti. În tabăra "cocoșilor", Deschamps i-ar putea menaja pe Pogba și pe Griezmann, care ar putea fi înlocuiți cu Martial și Coman. Franța a pierdut o singură dată pe Stade Velodrome, în 2009, contra Argentinei, scor 0-2.

FRANTA ALBANIA SCOR LIVE.

Etichete: Albania, EURO 2016, Franţa, FRANTA ALBANIA, FRANTA ALBANIA SCOR LIVE, SCOR LIVE