IRLANDA - SUEDIA SCOR FINAL 1 - 1. Suedezii au egalat dintr-un AUTOGOL

IRLANDA - SUEDIA LIVE SCOR. VIDEO ONLINE EURO 2016. Ibrahimovic, pregătit de spectacol.  Zlatan Ibrahimovic a debutat luni începând cu ora 19.00 la Euro 2016, chiar pe stadionul finalei. Irlanda - Suedia s-a jucat pe Stade de France, în direct LIVE VIDEO pe Dolce Sport şi LIVE SCOR pe B365.ro. Cele două echipe au încheiat partida la egalitate, scor 1-1. Irlandezii au fost mult mai incisivi, însă Suedia a egalat prin determinarea lui Ibrahimovic care a reusit sa transforme o pasă în careu într-o minge mortală pentru irlandezi care au introdus-o în propria poartă.

IRLANDA - SUEDIA LIVE SCOR. VIDEO ONLINE EURO 2016. Ibrahimovic, pregătit de spectacol.

IRLANDA - SUEDIA SCOR FINAL 1 - 1

Final de meci. Irlanda şi Suedia termină meciul la egalitate.

Minutul 86. Albin Ekdal il inlocuieste pe Oscar Lewicki la Suedia.

Minutul 71. Autogol Ciaran Clark! Schimbare de scor, tabela arata acum 1-1!

Minutul 64. Schimbare la Irlanda, intra James McClean in locul lui Jonathan Walters.

Minutul 51. Zlatan Ibrahimovic suteaza spre poarta, dar mingea este respinsa de o aparare atenta.

GOL IRLANDA. IRLANDA DESCHIDE SCORUL ÎN MINUTUL 47 prin Wesley Hoolahan.

SCOR LA PAUZĂ IRLANDA - SUEDIA 0-0

Minutul 39. Trage Zlatan Ibrahimovic dar balonul trece pe langa poarta.

Minutul 32. Trage Jeff Hendrick insa nimereste in bara transversala.

Minutul 30. Incearca Robert Brady dar nu nimereste poarta.

Minutul 17. John O'Shea (Irlanda) suteaza, dar rateaza tinta. Irlandezii sunt mult mai incisivi in acest inceput de meci.

Ocazie importantă a Irlandei în minutul 9 după primul şut pe poartă. Portarul Suediei apără.

Meciul a început.

Meciul este pe cale să înceapă. Cele două naţionale intonează imnurile.

Irlanda — Suedia (Stade de France, Saint-Denis) - ora 19:00

Echipe probabile:

Irlanda: Given – O'Shea, Coleman, Keogh, Ward – McGeady, Hendrick, McCarthy, Brady, Hoolahan – Walters. Antrenor: Martin O'Neil.

Suedia: Isaksson – Lustig, Lindelof, Granqvist, Olsson – Larsson, Kallström, Ekdal, Forsberg – Ibrahimovic, Berg. Antrenor: Erik Hamren.

MECIUL POATE VI URMĂRIT LIVE VIDEO AICI

Irlanda si Suedia se intalnesc in primul meci din Grupa E, care se va disputa de la ora 19:00, pe Stade de France si va fi arbitrat de sârbul Milorad Mažić. De 8 ori s-au mai intalnit pana acum cele doua nationale, iar Suedia conduce bilantul cu 4 victorii, Irlanda reusind sa se impuna doar de doua ori. Celelalte doua partide s-au terminat la egalitate. Ultima confruntare dintre cele doua formatii a avut loc in 2013, cand Suedia a castigat cu scorul de 2-1.

Stade de France din Saint-Denis găzduieşte în această seară, de la ora 19.00, primul meci de la Euro 2016 al unuia dintre cei mai importanţi fotbalişti ai ultimului deceniu şi jumătate din fotbalul mondial, Zlatan Ibrahimovic.

Golgeterul lui Paris Saint Germain speră să conducă naţionala Suediei spre victorie şi în meciul cu Irlanda, care va opune două dintre echipele calificate la turneul final în urma barajului. "Ibra" a fost al doilea marcator din preliminarii, cu 11 goluri, trei dintre ele în "dubla" din baraj contra Danemarcei.

IRLANDA - SUEDIA LIVE SCOR. VIDEO ONLINE EURO 2016. Ibrahimovic, pregătit de spectacol. Scandinavii participă la al cincilea European consecutiv, însă n-au mai trecut de grupe din 2004, atunci când s-au oprit în sferturi. Irlanda este prezentă pentru a treia oară la Euro, iar la ultima participare, în 2012, a pierdut toate cele trei meciuri din faza grupelor. Suedia n-a pierdut niciodată contra Irlandei într-o partidă oficială. Are doar două egaluri în şase dueluri oficiale. În total, cele două naţionale s-au întâlnit de zece ori. Cinci jocuri au fost câştigate de către "nordici", trei de către irlandezi, iar două meciuri s-au încheiat la egalitate.

Etichete: Campionatul European de Fotbal, EURO 2016, Ibrahimovic, IRLANDA - SUEDIA, live scor, meciuri euro 2016, VIDEO ONLINE