MONICA NICULESCU, ÎNVINSĂ DE YANINA WICKMAYER,ÎN SFERTURI, LA TURNEUL DE LA GUANGZHOU,SCOR: 2-6; 2-6

MONICA NICULESCU, câştigătoarea de anul trecut a TURNEULUI DE LA GUANGZHOU, A FOST ÎNVINSĂ DE YANINA WICKMAYER ÎN SFERTURI, ÎN TURNEUL DE LA GUANGZHOU CU SCOR FINAL: 2-6; 2-6. Când e meciul, la ce oră e meciul: Meciul MONICA NICULESCU VS YANINA WICKMAYER a început AZI, la ora 11.10 şi a durat o oră şi 11 minute. Cine transmite meciul: Meciul MONICA NICULESCU - YANINA WICKMAYER a fost transmis LIVE ONLINE, LIVE TEXT şi SCOR LIVE de B365.ro.

MONICA NICULESCU VS YANINA WICKMAYER, LIVE ACUM IN SFERTURI,IN TURNEUL DE LA GUANGZHOU, SCOR LIVE
MONICA NICULESCU VS YANINA WICKMAYER, LIVE ACUM ÎN SFERTURI,ÎN TURNEUL DE LA GUANGZHOU, SCOR LIVE

MONICA NICULESCU A FOST ÎNVINSĂ DE YANINA WICKMAYER ÎN SFERTURI, ÎN TURNEUL DE LA GUANGZHOU, CU SCOR FINAL: 2 - 6; 2 - 6

12.20 - 2 - 6 - BREAK, SET ŞI MECI YANINA WICKMAYER!

11.46 - SERVEŞTE YANINA WICKMAYER

11.45 - 2 - 6 - BREAK YANINA WICKMAYER. MONICA NICULESCU A PIERDUT PRIMUL SET.

11.10 A început meciul.

MONICA NICULESCU, locul 49 în clasamentul WTA, o va întâlni MÂINE, JOI, 24 SEPTEMBRIE 2015, pe YANINA WICKMAYER, belgianca situată pe locul 56 în clasamentul WTA.

MONICA NICULESCU - YANINA WICKMAYER LIVE ONLINE, ÎN SFERTURI, ÎN TURNEUL DE LA GUANGZHOU, LIVE TEXT ONLINE, SCOR LIVE. MONICA NICULESCU şi YANINA WICKMAYER s-au mai întâlnit de patru ori până acum în circuitul competiţional, iar rezultatul meciurilor este egal 2-2. În 2009, la New Haven, Yanina Wickmayer s-a impus cu 6-3 4-6 6-3, în 2011, la Roland Garros Yanina Wickmayer a învins- o pe MONICA NICULESCU cu 6-0 6-3. Monica Niculescu s-a impus în faţa Yaninei Wickmayer în ultimele două întâlniri, în 2013, la Monterrey, cu 6-4 3-6 6-1, şi, tot în acelaşi an, la Cincinnati, Monica Niculescu a învins-o pe belgiancă cu scor 6-1 6-2.

Click pe imagine pentru rezoluţie maximă

MONICA NICULESCU a acces în sferturile turneului del a Guangzhou după ce a învins-o cu scor 6 - 3, 6 - 2 pe REBECCA PETERSSON în meciul disputat miercuri, în optimile turneului din China. Meciul a durat două ore şi 3 minute.

MONICA NICULESCU a acces în sferturile turneului din China şi la proba de dublu. Românca a făcut pereche cu Anna-Lena Friedsam. Cele două jucătoare s-au impus rapid, cu 6-0, 6-3, învingând cuplul Anna Morghina (Rusia)/Ling Zhang (China), în doar 48 de minute de joc.

MONICA NICULESCU - YANINA WICKMAYER LIVE ONLINE, ÎN SFERTURI, ÎN TURNEUL DE LA GUANGZHOU, LIVE TEXT, SCOR LIVE. Niculescu și Friedsam și-au asigurat un cec de 1.820 dolari și 60 de puncte WTA, iar în sferturi vor înfrunta principalele favorite, Martina Hingis (Elveția)/Sania Mirza (India), care au stat în runda inaugurală.

În sferturile turneului de la Guangzhou, dotat cu premii totale de 226.750 dolari, va evolua şi Simona Halep, care a învins-o pe Timea Babos cu 6-4, 6-0, după o oră şi 7 minute de joc.

MONICA NICULESCU VS YANINA WICKMAYER LIVE, ÎN SFERTURI, ÎN TURNEUL DE LA GUANGZHOU, LIVE TEXT, SCOR LIVE. MONICA NICULESCU, câştigătoarea de anul trecut a TURNEULUI DE LA GUANGZHOU, joacă MÂINE, JOI, 24 SEPTEMBRIE 2015, CU YANINA WICKMAYER în sferturile turneului din China. Când e meciul, la ce oră e meciul: Meciul MONICA NICULESCU VS YANINA WICKMAYER are loc MÂINE, JOI, 24 SEPTEMBRIE 2015, după ora 11.00. Cine transmite meciul: Meciul MONICA NICULESCU - YANINA WICKMAYER va fi transmis LIVE ONLINE, LIVE TEXT şi SCOR LIVE de B365.ro.

Etichete: cand e meciul, cine transmite meciul, în sferturi, la ce oră e meciul, live, LIVE ONLINE, live text, LIVE TEXT ONLINE, meci, meci live, meci monica niculescu LIVE, Monica Niculescu, SCOR LIVE, SCOR LIVE ONLINE, sferturi, sferturi de finală, turneul de la guangzhou, Yanina Wickmayer