PETROLUL PLOIEŞTI - STEAUA BUCUREŞTI, ÎN LIGA I, LIVE,DUMINICĂ,21 SEPTEMBRIE 2014.SCOR FINAL 2-3

PETROLUL - STEAUA, în LIGA 1, LIVE LA TV, AZI, DUMINICĂ, 21 SEPTEMBRIE 2014. SCOR FINAL 2 - 3. PETROLUL PLOIEŞTI nu a reușit nici de această dată să învingă STEAUA BUCUREŞTI. Roș-albaștrii au mai marcat o victorie în fața celor de la PETROLUL PLOIEȘTI, echipă care nu a mai reușit să învingă STEAUA BUCUREȘTI de 11 ani. PETROLUL și STEAUA s-au întâlnit, duminică, 21 septembrie, în etapa a VIII-a a Ligii I. Când e meciul, la ce oră e meciul cu Steaua: Meciul PETROLUL - STEAUA a avut loc duminică, de la ora 21.00. Cine transmite meciul: Meciul PETROLUL - STEAUA a fost transmis LIVE LA TV pe LOOK TV.

PETROLUL PLOIESTI - STEAUA BUCURESTI, IN LIGA I, LIVE LA TV, AZI, DUMINICA, 21 SEPTEMBRIE 2014
PETROLUL PLOIEŞTI - STEAUA BUCUREŞTI, ÎN LIGA I, LIVE LA TV, AZI, DUMINICĂ, 21 SEPTEMBRIE 2014

PETROLUL - STEAUA, în LIGA 1, LIVE LA TV, AZI, DUMINICĂ, 21 SEPTEMBRIE 2014. SCOR FINAL 2-3. STEAUA a deschis scorul în minutul 14, prin golul marcat de Alex Chipciu, iar apoi, după doar 3 minute, STEAUA s-a distanțat considerabil prin golul marcat de Claudiu Keșeru. În minutul 28, însă, Tamuz a mai redus din avantajul Stelei, marcând primul gol pentru PETROLUL PLOIEŞTI. Tamuz a reușit dubla în minutul 59, iar aducând PETROLUL PLOIEŞTI pe picior de egalitate cu STEAUA. STEAUA a revenit în avantaj după golul marcat de Varela, în minutul 73.

PETROLUL - STEAUA, în LIGA 1, LIVE LA TV, AZI, DUMINICĂ, 21 SEPTEMBRIE 2014. Startul meciului Petrolul Ploieşti - Steaua, programat la ora 21.00, în etapa a VIII-a a Ligii I, a fost întârziat din cauza torţelor aruncate de suporterii celor două formaţii.

PETROLUL - STEAUA, în LIGA 1, LIVE LA TV, AZI, DUMINICĂ, 21 SEPTEMBRIE 2014. La ora programată pentru startul meciului, centralul Cristian Balaj a decis să nu înceapă jocul deoarece suporterii au aruncat cu mai multe torţe pe teren.

De asemenea, în tribune au avut loc incidente între fani.

PETROLUL - STEAUA, în LIGA 1, LIVE LA TV, AZI, DUMINICĂ, 21 SEPTEMBRIE 2014. Partida a început cu aproximativ nouă minute întârziere faţă de ora programată, potrivit Mediafax.

Duminică, 21 septembrie, de la ora 21.00, PETROLUL PLOIEŞTI ŞI STEAUA BUCUREŞTI s-au întâlnit în etapa a opta (VIII) a Ligii I. Când e meciul, la ce oră e meciul cu Steaua: Meciul PETROLUL - STEAUA a avut loc duminică, de la ora 21.00. Cine transmite meciul: Meciul PETROLUL - STEAUA a fost transmis LIVE LA TV pe LOOK TV.

PETROLUL - STEAUA, în LIGA 1, LIVE LA TV, AZI, DUMINICĂ, 21 SEPTEMBRIE 2014. Formaţia Petrolul Ploieşti a disputat duminică pe teren propriu derby-ul etapei a opta (VIII) a Ligii I în compania echipei Steaua.

PETROLUL - STEAUA, în LIGA 1, LIVE LA TV, AZI, DUMINICĂ, 21 SEPTEMBRIE 2014. De 11 ani nu a mai pierdut Steaua în faţa celor de la Petrolul Ploieşti. Ultima dată când s-a întâmplat asta era în 2003. iar pe banca prahovenilor era acelaşi Gheorghe Mulţescu, cel care redebutează la Petrolul în meciul de duminică seara, după ce l-a înlocuit pe Răzvan Lucescu.

PETROLUL - STEAUA, în LIGA 1, LIVE LA TV, AZI, DUMINICĂ, 21 SEPTEMBRIE 2014. În octombrie 2003, Petrolul, cu Multescu antrenor, elimina Steaua lui Piturca din Cupa Romaniei în urma „golului de aur” înscris de Lucian Dobre. De atunci, Steaua nu a mai pierdut în fata Petrolului. Iar in campionat, ultima dată când prahovenii s-au impus a fost in sezonul 1999/2000, reuşind atunci o dublă victorie, potrivit puterea.ro.

PETROLUL - STEAUA, în LIGA 1, LIVE LA TV, AZI, DUMINICĂ, 21 SEPTEMBRIE 2014. În privinţa derby-ului de duminică seara, la Steaua nu vor fi multe modificari fata de formatia care a distrus-o pe Aalborg cu 6-0 - Luchin va intra in locul lui Rapa in flancul drept al apararii. De partea cealalta, Multescu nu se va putea baza pe 4 nume grele din echipa - Albin si N'Koyi sunt accidentati, Teixeira este suspendat, iar Adi Mutu e aproape de plecarea in India, astfel ca nu a fost convocat.

PETROLUL - STEAUA, în LIGA 1, LIVE LA TV, AZI, DUMINICĂ, 21 SEPTEMBRIE 2014. Gigi Mulțescu l-a înlocuit pe Răzvan Lucescu și debutează pe banca "lupilor" într-un meci împotriva campioanei. Steaua vine cu moralul ridicat după victoria istorică din Europa League, 6-0 cu Aalborg.

PETROLUL - STEAUA, în LIGA 1, LIVE LA TV, AZI, DUMINICĂ, 21 SEPTEMBRIE 2014. Echipa lui Constantin Gâlcă are nevoie de victorie pentru a depăși CFR Cluj, ardelenii având în acest moment un punct avans.

PETROLUL - STEAUA, în LIGA 1, LIVE LA TV, AZI, DUMINICĂ, 21 SEPTEMBRIE 2014. Etapa a 8-a din Liga 1 este programată ȋn perioada 19-22 septembrie 2014, avȃnd principalǎ atracție derby-ul dintre Petrolul Ploiești și Steaua București. Startul etapei a 8-a a fost dat vineri prin meciul dintre Gaz Metan Mediaș și Viitorul, urmatǎ de deplasarea celor de la Rapid la o altǎ nou-promovatǎ din acest sezon, ASA Tȃrgu Mureș. Ardelenii de la CFR Cluj speră să obțină victoria și în această etapă, când întâlnește echipa Oțelul Galați.

PETROLUL - STEAUA, în LIGA 1, LIVE LA TV, AZI, DUMINICĂ, 21 SEPTEMBRIE 2014. Echipe probabile:

PETROLUL PLOIEŞTI: Pecanha - Alcenat, Geraldo, Gerson, Fanchone - De Lucas, Mustivar - Nepomuceno, Marinescu, Pastorini - Tamuz

STEAUA BUCUREŞTI: Arlauskis - Luchin, Szukala, Varela, Latovlevici - Breeveld, Prepelita - Ad Popa, Sanmartean, Chipciu - Keseru.

PETROLUL - STEAUA, în LIGA 1, LIVE LA TV, AZI, DUMINICĂ, 21 SEPTEMBRIE 2014.

Etichete: 21 SEPTEMBRIE 2014, AZI, cand e meciul, cine transmite meciul, duminică, LA CE ORA E MECIUL CU STEAUA, la ce ora este meciul, liga 1, LIVE la TV, PETROLUL - STEAUA, scor