POLONIA - PORTUGALIA SCOR 5 - 3, după loviturile de departajare

POLONIA - PORTUGALIA SCOR LIVE. VIDEO ONLINE EURO 2016. Echipele de fotbal ale Poloniei si Portugaliei vor disputa primul sfert de finala al UEFA EURO 2016, joi, la Marsilia, de la ora 22,00, in direct la ProTV si Dolce Sport. B365.ro oferă partida SCOR LIVE, alături de cele mai importante faze.

POLONIA - PORTUGALIA SCOR LIVE. VIDEO ONLINE EURO 2016.

POLONIA - PORTUGALIA SCOR LIVE. VIDEO ONLINE EURO 2016. Puţini au fost cei care au mizat pe un sfert de finală între Polonia şi Portugalia.

POLONIA - PORTUGALIA SCOR FINAL 5 - 3 după loviturile de departajare.

PORTUGALIA S-A CALIFICAT în urma loviturilor de departajare. Scor final 5-3

1 - 1 după cele două reprize suplimentare. Soarta partidei se va decide la loviturile de departajare.

1 - 1 după cele 90 de minute regulamentare.

Portughezii egalează în minutul 34.

Polonia deschide scorul în minutul 2.

ECHIPE PROBABILE:

Polonia: Fabianski – Piszczek, Glik, Pazdan, Jedrzejczyk – Krychowiak, Maczynski – Blaszczykowski, Grosicki – Milik – Lewandowski. Antrenor: Adam Nawalka

Portugalia: Rui Patricio – Cedric, Pepe, Ricardo Carvalho, Eliseu – William Carvalho – Joao Mario, Adrien Silva – Joao Moutinho – Nani, Cristiano Ronaldo.Antrenor: Fernando Santos

Arbitru: Felix Brych (Germania)

Stadion: Velodrome (Marsilia)

VEZI AICI MECIUL LIVE VIDEO ONLINE

Confruntarea de pe stadionul Velodrome din Marsilia le găsește în situații diferite pe vedetele celor două echipe. Robert Lewandowski (27 de ani) a venit în Franța din postura de golgheter al preliminariilor, dar la turneul final încă nu a marcat. Cristiano Ronaldo (31 de ani) a început prost Euro, dar în ultimele două meciuri a dat senzația că a revenit la forma care l-a consacrat.

Pe hârtie, atuul Poloniei pare apărarea, al Portugaliei – ofensiva. Leșii au primit un singur gol până acum, de patru ori mai puțin decât lusitanii. În total, formația antrenată de Adam Nawalka a încasat doar trei "boabe" de la începutul anului. Robert Lewandowski nu a mai marcat pentru Polonia din noiembrie 2015 (4-2 cu Islanda, într-un amical).

Cu toate acestea, Robert Lewandowski se află sub o presiune considerabilă. Atacantul lui Bayern München a câștigat titlul de golgheter al Bundesligii și a fost cel mai bun marcator al preliminariilor Euro 2016 (13 reușite), performanțe datorită cărora lumea să aștepta să facă spectacol și la turneul final.

POLONIA - PORTUGALIA SCOR LIVE. VIDEO ONLINE EURO 2016. Ronaldo a fost ironizat de foarte mulţi după prestaţia slabă a lusitanilor din faza grupelor, însă e aproape să îşi ducă echipa în semifinale. Meciul împotriva Croaţiei din optimi a fost cenuşiu, decis după un contraatac pe axa Nani, Ronaldo, Quaresma în minutul 117.

POLONIA - PORTUGALIA LIVE STREAMING ONLINE EURO 2016. * Meciul se dispută pe Stade Velodrome din Marsilia

Echipe probabile:

Polonia (4-4-2): Fabianski – Piszczek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk – Blaszczykowski, Krychowiak, Maczynski, Grosicki – Milik, Lewandowski. Antrenor: Adam Nawalka

Portugalia (4-4-2): Rui Patricio – Cedric, Pepe, R. Carvalho, Raphael – Joao Mario, Adrien, W. Carvalho, Gomes – Nani, Ronaldo. Antrenor: Fernando Santos

POLONIA - PORTUGALIA SCOR LIVE. VIDEO ONLINE EURO 2016. Ultimele 3 meciuri:

Polonia:

16.06.2016 Germania – Polonia 0-0

21.06.2016 Ucraina – Polonia 0-1

25.06.2016 Elveţia – Polonia 1-1 (4-5 după pen.)

Portugalia:

18.06.2016 Portugalia – Austria 0-0

22.06.2016 Portugalia – Ungaria 3-3

25.06. 2016 Croaţia – Portugalia 0-1

Programul meciurilor din sferturile de finala

Joi, 22:00, Polonia - Portugalia (Stade Velodrome din Marsillia)

Vineri, 22:00, Tara Galilor - Belgia (Stade Pierre Mauroy, Lille)

Sambata, 22:00, Italia - Germania (Stade de Bordeaux)

Duminica, 22:00, Franta - Islanda (Stade de France, Saint Denis)

Etichete: EURO 2016, meci euro 2016, PARTIDA EURO 2016, POLONIA - PORTUGALIA SCOR LIVE, POLONIA PORTUGALIA, VIDEO ONLINE EURO 2016

0/2 COMENTARII
Scor invers
01 Jul 12:21
+0
VOTURI
-0
Am citit titlul de trei ori, credeam ca nu pricep eu ceva.
Polonia - Portugalia 5 - 3 inseamna fix invers ce spuneti voi aici, adica s-a calificat Polonia. Scorul corect ar fi Polonia - Portugalia 3 - 5.

Asa-i ca redactorul care a scris articolul n-are nici cea mai mica legatura cu fotbalul, ca sa nu zic chiar cu sportul?