RAPID - STEAUA, 19 IULIE: Steaua s-a calificat în sferturile Cupei Ligii. SCOR FINAL 1 - 2

RAPID-STEAUA, 19 IULIE. SCOR FINAL: 1-2.

RAPID - STEAUA, 19 IULIE, în Cupa Ligii: Arbitrul Adrian Cojocaru va conduce la centru meciul Rapid - Steaua, care se va disputa, sâmbătă, de la ora 21.00, în optimile de finală ale Cupei Ligii. Peste 250 de jandarmi din cadrul Jandarmeriei Capitalei vor asigura măsurile de ordine publică şi siguranţa spectatorilor ce vor fi prezenţi la meciul de fotbal dintre STEAUA și RAPID. Cine transmite meciul: Meciul va fi transmis LIVE sâmbătă, 19 iulie 2014, de la ora 21.00, pe Look TV.

RAPID - STEAUA, 19 IULIE, in Cupa Ligii: Primul DERBY din 2014
RAPID - STEAUA, 19 IULIE, în Cupa Ligii: Primul DERBY din 2014

RAPID-STEAUA, 19 IULIE. SCOR FINAL: 1-2. Steaua s-a calificat în sferturile Cupei Ligii după o victorie la limită în faţa Rapidului. Keşeru a marcat pentru Steaua în minuteşe 8 şi 47 (penalty), iar Selagea a înscris pentru Rapid în minutul 24.

RAPID - STEAUA, 19 IULIE, în Cupa Ligii: Echipe probabile:

RAPID: Draghia – Tanc, Paun, Iacob, M. Stoica – Al. Coman, Sandulescu, Negru, Selagea – Ciolacu, Pancu. Antrenor: Marian Rada

STEAUA: Cojocaru – Ripa, Aldea, Varela, Tosca – Filip, Neagu – Vilceanu, Prepelita, Gradinaru – Keseru. Antrenor: Costel Galca

RAPID - STEAUA, 19 IULIE, în Cupa Ligii: Arbitrul Adrian Cojocaru va conduce la centru meciul Rapid – Steaua. El va fi ajutat de Marius Marchidanu si George Neacsu, rezerva fiind delegate Daniel Haidiner. Observatori vor fi Augustus Constantin si Marcel Vasile, conform prosport.ro.

Adrian Cojocaru va fi ajutat de Marius Marchidanu şi George Neacşu. Rezervă a fost Daniel Haidiner.

RAPID - STEAUA, 19 IULIE, în Cupa Ligii: Observatori vor fi Augustus Constantin şi Marcel Vasile.

RAPID - STEAUA, 19 IULIE, în Cupa Ligii: Meciul Oţelul Galaţi - Ceahlăul Piatra Neamţ, programat de la ora 18.00, va fi arbitrat de Dragoş Istrate, ajutat de Daniel Mitruţi şi Gabriel Stroe. Rezervă va fi Marian Barbu.

Observatori au fost Constantin Stefan şi Marian Bucurescu.

RAPID - STEAUA, 19 IULIE, în Cupa Ligii: RAPID-STEAUA, partida programata sambata seara, la ora 21:00, pe stadionul Giulesti, se va juca din nou dupa o pauza de 15 luni, cauzata de perioada petrecuta de giulesteni in liga secunda. In insolventa si cu mari probleme de lot, singura legatura a echipei Rapid cu un astfel de meci contra Stelei este Daniel Pancu, care la cei 36 de ani va incerca sa le insufle colegilor rautatea sa intr-o astfel de confruntare.

RAPID - STEAUA, 19 IULIE, în Cupa Ligii:Conform ANM, la ora meciului sînt şanse de ploaie, însă organizatorii au anunţat că suporterii nu vor avea voie cu umbrele pe stadion. Accesul spectatorilor în stadion se va face începînd cu ora 19:00.

RAPID-STEAUA LIVE VIDEO.  Peste 250 de jandarmi din cadrul Jandarmeriei Capitalei vor asigura măsurile de ordine publică şi siguranţa spectatorilor ce vor fi prezenţi la meciul de fotbal dintre STEAUA și RAPID pe stadionul „Valentin Stănescu" din Capitală, începând cu ora 21.00.

Etichete: 19 iulie, cupa ligii, live look tv, RAPID - STEAUA