RAPID - STEAUA, 19 IULIE: Primul derby al sezonului, în Giulești. LIVE la LOOK TV - SCOR FINAL: 1-2

RAPID-STEAUA, 19 IULIE. SCOR FINAL: 1-2. Steaua s-a calificat în sferturile Cupei Ligii după o victorie la limită în faţa Rapidului. Keşeru a marcat pentru Steaua în minuteşe 8 şi 47 (penalty), iar Selagea a înscris pentru Rapid în minutul 24.

RAPID - STEAUA, 19 IULIE. Rapid şi Steaua se vor întâlni sâmbătă în derby-ul optimilor Cupei Ligii, prima confruntare directă dintre cele două formaţii după o pauză de 15 luni. Arbitrul Adrian Cojocaru va conduce la centru meciul Rapid – Steaua. Cine transmite meciul: Meciul va fi transmis LIVE sâmbătă, 19 iulie 2014, de la ora 21.00, pe Look TV.

RAPID - STEAUA, 19 IULIE. Primul derby al sezonului, sambata, 19 iulie, in Giulesti. LIVE la LOOK TV
RAPID - STEAUA, 19 IULIE. Primul derby al sezonului, sâmbătă, 19 iulie, în Giulești. LIVE la LOOK TV

RAPID - STEAUA, 19 IULIE. Partida va fi condusă de Adrian Cojocaru, care va fi ajutat de Marius Marchidanu şi George Neacşu. Arbitrul a mai fost la centru la alte 4 meciuri ale campioanei, "roş-albaştrii" impunîndu-se de 3 ori şi remizând o dată.

Meciul RAPID - STEAUA va fi transmis LIVE sâmbătă, 19 iulie 2014, de la ora 21.00, pe Look TV.

RAPID - STEAUA, 19 IULIE. Rapid - Steaua se va disputa sâmbătă, de la ora 21:00, însă Jandarmeria a impus condiții stricte organizatorilor. Astfel, cele două peluze ale arenei de lângă Podul Grant vor fi închise și în tribune nu vor fi primiți mai mult de 3 000 de spectatori, scrie digisport.ro.

RAPID - STEAUA, 19 IULIE. Rămâne de văzut dacă giuleștenii le vor oferi rivalilor cota de 5 procente din bilete, adică 150, și dacă steliștii vor dori să vină pe stadion la această partidă.

APID - STEAUA, 19 IULIE. Rapid, nou-promovată în Liga 1 după o lungă judecată cu FRF la Tribunalul de Arbitraj Sportiv, este în insolvenţă şi în colaps financiar. "Adeplast îşi face unele calcule şi este posibil să jucăm pe Arena Naţională. Joi vom afla unde se va juca meciul", declara iniţial, pentru ProSport, Nicolae Manea, preşedintele Rapidului. Ulterior, varianta a căzut. „Cei de la Adeplast şi-au dat seama că nu pot acoperi costurile organizării acestui meci din banii încasaţi pe bilete", a explicat Nicolae Manea motivul pentru care s-a renunţat la excentrica idee.

RAPID - STEAUA, 19 IULIE. Dacă s-ar fi materializat această iniţiativă a achitării costurilor de către sponsorul competiţiei în locul clubului organizator, s-ar fi creat un precedent interesant. Orice echipă ar fi putut solicita ulterior, motivând lipsa banilor, ca Adeplast să plătească sumele destinate organizării meciurilor.

RAPID - STEAUA, 19 IULIE, în Cupa Ligii: Echipe probabile:

RAPID: Draghia – Tanc, Paun, Iacob, M. Stoica – Al. Coman, Sandulescu, Negru, Selagea – Ciolacu, Pancu. Antrenor: Marian Rada

STEAUA: Cojocaru – Ripa, Aldea, Varela, Tosca – Filip, Neagu – Vilceanu, Prepelita, Gradinaru – Keseru. Antrenor: Costel Galca

RAPID - STEAUA, 19 IULIE, în Cupa Ligii: Arbitrul Adrian Cojocaru va conduce la centru meciul Rapid – Steaua. El va fi ajutat de Marius Marchidanu si George Neacsu, rezerva fiind delegate Daniel Haidiner. Observatori vor fi Augustus Constantin si Marcel Vasile.

Adrian Cojocaru va fi ajutat de Marius Marchidanu şi George Neacşu. Rezervă a fost Daniel Haidiner, conform http://www.prosport.ro.

RAPID - STEAUA, 19 IULIE, în Cupa Ligii: Observatori vor fi Augustus Constantin şi Marcel Vasile.

Etichete: 19 iulie, cupa ligii