SIMONA HALEP vs.MARIA SHARAPOVA,ÎN SFERTURI LA CINCINNATI. S. HALEP a învins-o pe SAFAROVA 6-4; 7-5

SIMONA HALEP la CINCINNATI, VS LUCIE SAFAROVA, ÎN OPTIMI 6-4; 7-5. SIMONA HALEP A ÎNVINS-O PE SAFAROVA ȘI S-A CALIFICAT ÎN SFERTURI DE FINALĂ! EA VA JUCA ÎMPOTRIVA MARIEI SHARAPOVA, marea sa rivală care a învins-o la Roland Garros!

SIMONA HALEP o înfruntă pe LUCIE SAFAROVA, astăzi, joi, 14 august 2014, în turul trei, optimi de finală, al turneului de la CINCINNATI. Când are loc meciul: Meciul dintre SIMONA HALEP și LUCIE SAFAROVAeste programat joi, la ora locală 11:00; adică la ora 18:00; României, pe terenul 3 al turneului de la CINCINNATI. B365.ro va transmit LIVE TEXT meciul dintre SIMONA HALEP și LUCIE SAFAROVA, din turul trei al turneului de la CINCINNATI. Dolce Sport 2 transmite turneul de la Cincinnati, inclusiv meciul dintre SIMONA HALEP și LUCIE SAFAROVA. Favorita numarul unu a turneului este Serena Williams, din SUA.

SIMONA HALEP VS. LUCIE SAFAROVA

SIMONA HALEP VS. MARIA SHARAPOVA, în sferturile de finală la Cincinnati! Cele mai bune jucătoare din 2014 se întâlnesc în sferturile de finală de la Cincinnati. Simona Halep, locul 2 mondial, a repetat performanța de anul trecut, când a ajuns în aceeași fază a competiției, fiind eliminată atunci de Serena Williams. Maria Sharapova, locul 6 WTA, a fost eliminată anul trecut de Sloane Stephens încă din turul 2.

18:36 servește SIMONA HALEP

18:34 4-3 "Nu te grăbi, asta vrea Halep!" - îi spune antrenorul SAFAROVEI, în pauză

Ora 18:00 Servește SAFAROVA

SIMONA HALEP la CINCINNATI: Jucătoarea cehă Lucie Safarova, locul 17 WTA şi cap de serie numărul 16, a învins-o, miercuri, cu scorul 6-4, 6-2, pe Zarina Dias din Kazahstan, locul 52 WTA, în turul al doilea al turneului Premier 5 de la Cincinnati şi va juca împotriva Simonei Halep în faza următoare a competiţiei.

Safarova a avut nevoie doar de o oră şi 11 minute pentru a câştiga meciul cu jucătoarea venită din calificări, care le eliminase anterior pe Monica Niculescu şi Irina-Camelia Begu.

SIMONA HALEP la CINCINNATI: Halep şi Safarova s-au întâlnit de trei ori până acum, scorul fiind de 2-1 în favoarea româncei. Ultima lor partidă a avut loc în turul al doilea al turneului de la Indian Wells, când Halep a câştigat, cu scorul 6-2, 4-6, 6-4. Tot în trei seturi şi tot în favoarea actualei ocupante a locului 2 WTA s-a încheiat şi partida din 2013, din semifinalele turneului de la Nurnberg, scor 6-3, 0-6, 6-2.

Singura victorie a sportivei din Cehia a fost înregistrată în 2011, în turul doi al turneului de la Toronto, scor 6-2, 6-4.

Cel mai probabil, partida dintre cele două jucătoare va avea loc joi.

Simona mai primeste o veste buna! Eugenie Bouchard, cea care a eliminat-o pe romanca in semifinale la Wimbledon, a parasit competitia dupa 4-6; 6-3; 2-6 cu rusoaica Svetlana Kuznetova, locul 24 WTA.

Bouchard se putea intalni cu Simona in semifinale.

Dintre jucatoarele favorite pe partea de tablou a Simonei Halep, continua competitia Maria Sarapova (5), Ana Ivanovici (9), Carla Suarez Navarro (15) si Lucie Safarova (16).

Simona Halep, locul 2 WTA, s-a calificat, marţi, în optimile de finală ale turneului cu premii în valoare totală de 2,5 milioane de dolari, după ce a trecut în turul doi, cu scorul de 6-4, 6-2, de sportiva belgiană Kirsten Flipkens, locul 54 WTA.

SIMONA HALEP VS. KIRSTEN FLIPKENS la CINCINNATI: SIMONA HALEP s-a calificat în turul trei la CINCINNATI, după ce a învins-o pe KIRSTEN FLIPKENS. Simona Halep a castigat cu 6-4 6-2 intalnirea de miercuri dimineata cu Kirsten Flipkins. In primul set a condus cu 5-1, dar adversara sa a revenit dupa ce la acest scor romanca a ratat trei mingi de set. Meciul a durat o oră și 30 de minute. SIMONA HALEP a făcut multe greșeli neforțate în meciul pe care, până la urmă, l-a câștigat.

Românca o va întâlni în runda următoare pe câştigătoarea meciului dintre Lucie Safarova din Cehia, numărul 17 WTA şi a 16 favorită, şi Zarina Dias din Kazahstan, locul 52 WTA. Câștigătoarea acestui meci va fi hotărâtă miercuri seară.

Simona, care revine în competiţii după o vacanţă de o lună, se poate întâlni, în drumul spre finală, cu Venus Williams şi Maria Şarapova. Favorita numarul unu a turneului este Serena Williams, din SUA.

Etichete: cand e meciul, cincinnati, LA TV, live, meci, Simona Halep, TURUL TREI