SIMONA HALEP A ÎNVINS-O PE ALEKSANDRA KRUNIC, la BRD BUCHAREST OPEN. SCOR FINAL: 6-2; 6-4

SIMONA HALEP VS ALEKSANDRA KRUNIC, AZI, JOI, 10 IULIE 2014, în optimi la BRD BUCHAREST OPEN 2014 SCOR FINAL 6-2; 6 - 4. SIMONA HALEP A ÎNVINS-O JOI, 10 IULIE 2014, pe ALEKSANDRA KRUNIC, în optimi la BRD BUCHAREST OPEN 2014. La ce oră e meciul: Meciul SIMONA HALEP VS ALEKSANDRA KRUNIC a început după ora 19.00, la Arenele BNR. Cine transmite meciul: Meciul SIMONA HALEP VS ALEKSANDRA KRUNIC a fost transmis LIVE LA TV de Digi Sport 2 şi SCOR LIVE ŞI LIVE TEXT de B365.ro.

SIMONA HALEP VS ALEKSANDRA KRUNIC, AZI, JOI, 10 IULIE, in optimi la BRD BUCHAREST OPEN. SCOR LIVE
SIMONA HALEP VS ALEKSANDRA KRUNIC, AZI, JOI, 10 IULIE, în optimi la BRD BUCHAREST OPEN. SCOR LIVE

SIMONA HALEP VS ALEKSANDRA KRUNIC LIVE. SCOR FINAL 6-2; 6 - 4

SIMONA HALEP VS ALEKSANDRA KRUNIC FINAL 6-2; 6 - 4

20:24: 6 - 4 - SIMONA HALEP A CÂŞTIGAT game-ul, setul si meciul şi s-a calificat in sferturile de finala de la BRD BUCHAREST OPEN 2014!

20:20: 5 -4 - SIMONA HALEP face inca un break si serveste pentru castigarea meciului!

20:17: 4 - 4 - Break făcut de ALEKSANDRA KRUNIC. SIMONA HALEP salveaza trei mingi de break, dar nu a mai putut sa o salveze si pe a patra, iar Krunic egaleaza la patru!

20:10 4-3 - SIMONA HALEP face încă un break si conduce cu 4-3!

20:07: 3 -3 - Krunic face inca un break si egaleaza la trei!

20:03 3-2 - SIMONA HALEP reuseste inca un break si conduce cu 3 - 2.

19:59 2 - 2 - Krunic face rebreak si egaleaza la doi, dar jucătoarea din Serbia n-a câștigat vreun punct, toate reușitele ei în urma unor greșeli neforțate ale SIMONEI HALEP.

19:55: 2-1 SIMONA HALEP face break si conduce cu 2-1 in setul secund.

19:51: 1-1 Minge de break salvata de Halep in primul game pe propriul serviciu in setul secund.

19:46 - 0 - 1 Krunic castiga primul game din setul secund.

19:44 - Setul 2 incepe cu Krunic la serviciu.

19:42: 6-2 SIMONA HALEP îşi adjudecă primul set, fara sa forteze, in 28 de minute!

19:38 - SIMONA HALEP face un nou break si serveste pentru castigarea setului.

19:33: 4-2 SIMONA HALEP se distanteaza la 2 game-uri şi conduce cu 4-2 in conditiile unui meci deloc usor. Krunic se agata de fiecare minge si are o intuitie buna.

19:29 - 3 -2 SIMONA HALEP face break la 15 si conduce pentru prima data in acest meci! Mingile trimise de HALEP sunt din ce in ce mai lungi trimise si Krunic are probleme in a mai trimite inapoi.

19:25: 2-2. SIMONA HALEP își face serviciul mai ușor ca în game-ul precedent și egalează. Jucătoarea românp de tenis preia initiativa si incepe sa trimita adanc cu forehand-ul in terenul advers.

19:22: 1-2 KRUNIC joacă fără complexe și încheie game-ul cu un as.

19:18: 1-1. SIMONA HALEP își face serviciul, dar KRUNIC a mai pus o scurtă reușită la jumătatea game-ului. Sârboaica e deocamdată concentrată și, cu lovituri variate, îi creează ceva probleme favoritei principale de la București.

19:15: 0-1 ALEKSANDRA KRUNIC a castigat la zero primul game.

19:13 Meciul a început cu Alexandra Krunic la serviciu. SIMONA HALEP a castigat tragerea la sorti, dar a ales sa primeasca serviciul.

19:10: SIMONA HALEP şi ALEKSANDRA KRUNIC au început încălzirea

19:05 Cele doua jucatoare au intrat pe teren dupa o pauza de o ora, din cauza ploii.

UPDATE 18:45 Ploaia s-a oprit în Capitală, iar organizatorii pregătesc meciul Simonei Halep cu Alexandra Krunic. Olaru/Solovieva şi Bogdan/Cadanţu au fost programate pe Terenul 1 de la Arenele BNR.

SIMONA HALEP VS ALEKSANDRA KRUNIC LIVE. SCOR LIVE. SIMONA HALEP joacă AZI, JOI, 10 IULIE 2014, în optimi la BRD BUCHAREST OPEN 2014. Jucătoarea română de tenis (locul 3 WTA) o va întâlni pe ALEKSANDRA KRUNIC, în optimile turneului de tenis de la Bucureşti, BRD BUCHAREST OPEN 2014 - primul turneu WTA organizat în România. La ce oră e meciul: Meciul SIMONA HALEP VS ALEKSANDRA KRUNIC va începe după ora 19.00, la Arenele BNR. Cine transmite meciul: Meciul SIMONA HALEP VS ALEKSANDRA KRUNIC va fi transmis LIVE LA TV de Digi Sport 2 şi SCOR LIVE ŞI LIVE TEXT de B365.ro.

SIMONA HALEP VS ALEKSANDRA KRUNIC LIVE. SCOR LIVE. SIMONA HALEP joacă AZI, JOI, 10 IULIE 2014, în optimi la BRD BUCHAREST OPEN 2014. Meciurile de la Arenele BNR de JOI, 10 IULIE 2014, au fost întrerupte din cauza ploii. Pe arena Centrală trebuia să se dispute un meci de dublu, între perechile Raluca Olaru (România)/Valeria Solovieva (Rusia) - Elena Bogdan (România)/Alexandra Cadanţu (România), iar apoi partida Simonei Halep cu Aleksandra Krunic, meci programat iniţial la ora 18.00.

SIMONA HALEP VS ALEKSANDRA KRUNIC LIVE. SCOR LIVEBRD BUCHAREST OPEN: Jucătoarea română de tenis Simona Halep a învins-o, miercuri, pe olandeza Indy De Vroome cu 6-0, 6-4 și s-a calificat în optimile probei de simplu la turneul BRD Bucharest Open (WTA), dotat cu premii totale de 250.000 de dolari.

BRD BUCHAREST OPEN 2014. În urma victoriei obţinute miercuri, SIMONA HALEP a obținut un cec de 3.310 dolari și 30 de puncte WTA. Ea o va întâlni în turul următor pe sârboaica Aleksandra Krunic (locul 155 WTA), care a trecut marți de Alexandra Panova (Rusia) 4-6, 6-3, 6-1.

SIMONA HALEP VS ALEKSANDRA KRUNIC. Meciul se va disputa JOI, 10 IULIE 2014, după ora 19:00, si va fi transmis LIVE TEXT ŞI SCOR LIVE de B365.ro.

SIMONA HALEP VS ALEKSANDRA KRUNIC LIVE după ora 19:00. Născută pe 15 martie 1993, ALEKSANDRA KRUNIC are 1,63 m înălţime şi 53 kg, potrivit wtatennis.com. Conform aceleiaşi surse, SIMONA HALEP, ocupanta locului 3 în clasamentul WTA, are 1,68 m înălţime şi 60 kg, fiind născută pe 27 septembrie 1991, la Constanţa.

Etichete: 10 IULIE, AZI, BRD BUCHAREST OPEN, BRD BUCHAREST OPEN 2014, joi, live, optimi, SCOR LIVE, SIMONA HALEP VS ALEKSANDRA KRUNIC