SIMONA HALEP VS ANASTASIA PAVLYUCHENKOVA, SCOR 7-6, 6-2. hALEP ÎN SEMIFINALE

SIMONA HALEP VS ANASTASIA PAVLYUCHENKOVA, MECI ÎN SFERTURI, LA TURNEUL DE LA CINCINNATI, LIVE LA TV. SIMONA HALEP, ocupanta locului 3 în clasamentul WTA, a jucat cu ANASTASIA PAVLYUCHENKOVA în sferturi de finală, la turneul de categorie Premier 5 de la CINCINNATI, după ce a învins-o, vineri, cu scorul de 4-6, 6-4, 6-2, pe sportiva germană Andrea Petkovic, locul 17 WTA şi cap de serie numărul 15. SIMONA HALEP a învins-o cu scor 7-6, 6-2 pe Anastasia Pavlyuchenkova. Când a fost meciul Simonei Halep, când a jucat Simona Halep, la ce oră a fost meciul Simonei Halep: Meciul SIMONA HALEP VS ANASTASIA PAVLYUCHENKOVA a avut loc loc în noaptea de vineri spre sâmbătă, după ora 3.30, ora României. Cine a transmis meciul Simonei Halep: Meciul SIMONA HALEP VS ANASTASIA PAVLYUCHENKOVA a fost transmis LIVE LA TV de Dolce Sport.

SIMONA HALEP VS ANASTASIA PAVLYUCHENKOVA, MECI IN SFERTURI, LA TURNEUL DE LA CINCINNATI, LIVE LA TV
SIMONA HALEP VS ANASTASIA PAVLYUCHENKOVA, MECI ÎN SFERTURI, LA TURNEUL DE LA CINCINNATI, LIVE LA TV

UPDATE: SIMONA HALEP s-a calificat în semifinale la turneul de la CINCINNATI, ultimul înainte de US Open, următorul turneu de mare slem al anului.

IMONA HALEP a învins-o cu scor 7-6, 6-2 pe Anastasia Pavlyuchenkova, aflată pe poziţia 34. Este a cincea înfrângere a rusoaicei în tot atâtea meciuri jucate cu Halep.

SIMONA HALEP VS ANASTASIA PAVLYUCHENKOVA, MECI ÎN SFERTURI, LA TURNEUL DE LA CINCINNATI, LIVE LA TVSIMONA HALEP joacă, în noaptea de vineri spre sâmbătă, cu rusoaica ANASTASIA PAVLIUCENKOVA, locul 34 WTA, în sferturi de finală, la turneul de la CINCINNATI.

SIMONA HALEP a acces în sferturile turneului american după ce a învins-o, vineri, cu scorul de 4-6, 6-4, 6-2, pe sportiva germană Andrea Petkovic, locul 17 WTA şi cap de serie numărul 15.

SIMONA HALEP s-a impus în faţa nemţoaicei Andrea Petkovic după două ore şi 40 de minute de joc.

În faza următoare, Halep va juca, sâmbătă, nu înainte de ora 03.30, cu rusoaica ANASTASIA PAVLYUCHENKOVA, locul 34 WTA, care, în optimi, a beneficiat de abandonul sportivei Victoria Azarenka din Belarus, locul 21 WTA, la scorul de 1-6, 3-0.

Jucătoarea din Constanţa conduce cu 4-0 în întâlnirile directe cu ANASTASIA PAVLYUCHENKOVA, dar ultima lor partidă a avut loc la finalul sezonului 2013.

Pentru accederea în sferturi, Halep va primi un premiu de 57.380 de dolari şi 190 de puncte WTA.

Simona Halep şi-a egalat performanţa de anul trecut la Western&Southern Open, calificarea în sferturile de finală. SIMONA HALEP, devenită acum favorita turneului de la Cincinnati, după ce Serena Williams şi Maria Sharapova s-au retras, va putea ajunge pe locul 2 în clasamentul WTA, în locul rusoaicei Maria Sharapova.

SIMONA HALEP VS ANASTASIA PAVLYUCHENKOVA, MECI ÎN SFERTURI DE FINALĂ LA TURNEUL DE LA CINCINNATI, LIVE LA TV. SIMONA HALEP se afla la 490 de puncte in spatele Mariei Sharapova in acest moment. Astfel, turneul de la Cincinnati devine foarte important pentru ca are implicatii in ceea ce priveste tabloul pentru US Open, acesta urmand sa fie facut dupa clasamentul WTA de saptamana viitoare, iar cine se va afla pe locul 2 cu siguranta nu o va intalni pe Serena Williams cel putin pana in finala.

Simona Halep a depăşit-o pe Chris Evert, în topul celor mai mari câştiguri din tenis

Jucătoarea de tenis Simona Halep, locul 3 WTA, a întrecut-o, din punctul de vedere al câștigurilor din tenis, pe americanca Chris Evert. Halep a câștigat până acum peste 9 milioane de dolari, în urma premiilor obținute la turneurile de tenis.

După Kristina Mladenovic, Halep a întâlnit o altă jucătoare înaltă, pe Andrea Petkovic (1,80 metri înălţime), o sportivă cu serviciu şi lovituri puternice. Meciul din noaptea de joi spre vineri a avut o durată lungă, ca partida din turul al doilea, spre trei ore. Schimburile de mingi au fost intense, ghemurile au fost lungi, iar cele două jucătoare nu s-au menajat şi s-au alergat pe toată lăţimea terenului.

După ce a învins-o pe Kristina Mladenovic în turul doi de la Cincinnati, SIMONA HALEP a reușit să o întreacă pe Maria Sharapova și a urcat pe locul doi în clasamentul WTA Race.

SIMONA HALEP VS ANASTASIA PAVLYUCHENKOVA, MECI ÎN SFERTURI, LA TURNEUL DE LA CINCINNATI, LIVE LA TV. Cu toate că a jucat şi în partida anterioară mult, două ore şi 50 de minute, Halep a câştigat meciul cu sportiva germană în principal datorită condiţiei fizice mai bune. Nu poate fi trecută cu vederea, totuşi, calitatea loviturilor şi mobilitatea superioare, în cazul româncei, care au anulat, pe măsură ce timpul trecea, jocul în forţă al lui Petkovic, potrivit romaniatv.net.

Halep a început cu un break meciul, Petkovici a egalat imediat, apoi până la 5-4 pentru jucătoarea germană de 27 de ani s-a mers cu seviciul fructificat de fiecare parte. Mai agresivă, Petkovici a reuşit un nou break în ghemul al zecelea şi şi-a trecut setul pe tabelă, cu 6-4, după 46 de minute.

Condusă cu 1-0 la începutul setului al doilea, românca a reuşit prima dată să câştige două game-uri la rând, cu break de 2-1. Petkovic a acuzat o problemă la palma dreaptă, astfel că în pauză a cerut intervenţia trainer-ului, care i-a aplicat un pansament la mână. Pauza s-a lungit suficient ca să o scoată din ritm pe Halep, care s-a văzut imediat condusă cu 3-2. La acest scor, a fost rândul ei să solicite o pauză medicală, pentru o problemă la genunchiul stâng. Au urmat trei ghemuri la rând câştigate de sportiva română, care apoi a egalat la seturi, tot cu 6-4, după alte 62 de minute.

SIMONA HALEP VS ANASTASIA PAVLYUCHENKOVA, MECI ÎN SFERTURI, LA TURNEUL DE LA CINCINNATI, LIVE LA TV. Setul decisiv a început cu un game lung, pe serviciul germanei. Halep l-a câştigat pe acesta şi pe următorul, conducând cu 2-0. Petkovic a arătat semne clare de oboseală, chiar dacă a egalat la 2 pe fondul relaxării Simonei Halep. În continuare, jucătoarea născută la Tuzla, în Bosnia, nu a mai opus mare rezistenţă, astfel că Halep s-a impus cu 6-2 în decisiv.

Turneul de la Cincinnati are loc între 17 și 23 august şi este dotat cu premii în valoare totală de peste 2,4 milioane de dolari.

SIMONA HALEP VS ANASTASIA PAVLYUCHENKOVA, MECI ÎN SFERTURI, LA TURNEUL DE LA CINCINNATI, LIVE LA TV. Când e meciul Simonei Halep, când joacă Simona Halep, la ce oră e meciul Simonei Halep: Meciul SIMONA HALEP VS ANASTASIA PAVLYUCHENKOVA va avea loc în noaptea de vineri spre sâmbătă, după ora 3.30, ora României. Cine transmite meciul Simonei Halep: Meciul SIMONA HALEP VS ANASTASIA PAVLYUCHENKOVA va fi transmis LIVE LA TV de Dolce Sport.

Etichete: cand e meciul, când e meciul simonei halep, cand joaca simona halep, cincinnati, cine transmite meciul, cine transmite meciul simonei halep, la ce oră e meciul, la ce ora e meciul simonei halep, LIVE la TV, sferturi de finală, Simona Halep, Simona Halep Cincinnati, turneu tenis Cincinnati