SIMONA HALEP A ÎNVINS-O PE SUAREZ NAVARRO, LA INDIAN WELLS. SCOR 5-7; 6-1; 6-1. HALEP, ÎN SEMIFINALĂ

SIMONA HALEP A ÎNVINS-O PE CARLA SUAREZ NAVARRO ÎN SFERTURILE DE FINALĂ ALE TURNEULUI DE LA INDIAN WELLS! MECIUL A DURAT 1H53'50'', IAR SIMONA HALEP A REUSIT DOI ASI SI A FACUT TREI DUBLE GRESELI. "Sunt fericită că am putut câştiga astăzi, ştiam cât de bună este. Ştiam că va trebui să lupt pentru fiecare punct pentru a câştiga meciul. Navarro deschide unghiurile foarte bine, este destul de greu să joci împotriva ei şi atunci am decis să fiu mai agresivă, să iau mingea mai repede şi să termin punctele. Am fost nervoasă în primul set, am încercat apoi să mă relaxez şi să joc tenisul meu cel mai bun. Abia aştept să joc împotriva numărului 1 mondial, poate...", a declarat Halep, la interviul de pe teren.

IN SEMIFINALA, SIMONA HALEP O VA INTALNI PE CASTIGATOAREA MECIULUI SERENA WILLIAMS VS. TIMEA BACZINSZKY.

SIMONA HALEP VS. CARLA SUAREZ NAVARRO, MECI LIVE SFERTURI DE FINALĂ LA INDIAN WELLS. SCOR LIVE 5-7; 6-1; 6-1

SIMONA HALEP VS. CARLA SUAREZ NAVARRO, IN SFERTURI DE FINALA LA INDIAN WELLS, AZI, MIERCURI, MECI LIVE, DUPA ORA 22

23:58 SERVESTE SIMONA HALEP, PENTRU MECI

23:57 5-1 AL TREILEA BREAK AL SIMONEI HALEP IN ACEST ULTIM SET!

23:51 SERVESTE CARLA SUAREZ NAVARRO

23:51 4-1 SIMONA HALEP REUSESTE UN GAME ALB EXTREM DE RAPID. Halep o domina din toate punctele pe Carla,

23:50 40-0

23:50 30-0

23:50 15-0

23:49 SERVESTE SIMONA HALEP

23:48 3-1 AL DOILEA BREAK AL SIMONEI HALEP IN DECISIV!

23:40 SERVESTE SIMONA HALEP

23:39 2-0 BREAK SIMONA HALEP IN SETUL TREI!

23:30 SERVESTE SIMONA HALEP IN DESCHIDEREA SETULUI TREI

23:29 6-1 SET SIMONA HALEP, DUPA 1H 21'. URMEAZA SETUL DECISIV. SIMONA HALEP SI-A REVENIT LA JOCUL SAU SUPERIOR, IAR SUAREZ NAVARRO NU MAI FACE FATA

23:01 SERVESTE CARLA SUAREZ NAVARRO. 15-0 PENTRU SIMONA

22:58 5-7 SET PENTRU CARLA SUAREZ NAVARRO. Navarro inchide setul cu un rever cu o singura mana

22:44 SERVESTE CARLA SUAREZ NAVARRO

22:43 4-4 SIMONA HALEP O EGALEAZA IN SFARSIT PE SUAREZ NAVARRO, DUPA 35 DE MINUTE. SIMONA PARE SA ISI FI REVENIT SI DESCHIDE UNGHIURI NOI DE JOC

22:31 SERVESTE SIMONA HALEP

22:29 1-4 PRIMUL GAME PENTRU SIMONA HALEP, DUPA 22 DE MINUTE DE JOC - BREAK REUȘIT DIN PASSING SHOT

22:08 15-30 pentru SUAREZ NAVARRO

22:04 Meciul SIMONA HALEP vs. CARLA SUAREZ NAVARRO va începe cu SUAREZ NAVARRO la serviciu. Cele două se încălzesc pe teren

UPDATE 21:48 Meciul Feliciano Lopez vs. Key Nishikori, programat pe terenul 1 înaintea meciului SIMONA HALEP vs. CARLA SUAREZ NAVARRO, s-a încheiat, cu victoria spaniolului, cu scorul 6-4; 7-6 (2). În curând va începe meciul SIMONEI HALEP, din sferturi de finală la INDIAN WELLS.

SIMONA HALEP VS CARLA SUAREZ NAVARRO LIVE ONLINE. SIMONA HALEP o întâlnește astăzi, miercuri, 18 martie 2015, pe CARLA SUAREZ NAVARRO în sferturi de finală ale turneului de la INDIAN WELLS. Cine transmite meciul Simonei Halep: Meciul SIMONA HALEP VS CARLA SUAREZ NAVARRO va fi transmis LIVE la TV de către DOLCE SPORT, dar și SCOR LIVE TEXT ONLINE de către B365.ro. Când e meciul Simonei Halep, la ce oră e meciul Simonei Halep: Meciul SIMONA HALEP VS. CARLA SUAREZ NAVARRO în sferturi de finală la INDIAN WELLS are loc AZI, MIERCURI, 18 MARTIE 2015, după ora 22:00.

SIMONA HALEP VS. CARLA SUAREZ NAVARRO, LIVE, ÎN SFERTURI DE FINALĂ LA INDIAN WELLS. LIVE TEXT ONLINE - SCOR LIVE
La doar o zi după ce a învins-o pe Karolina Pliskova, SIMONA HALEP intră din nou în teren, la INDIAN WELLS. Astăzi o întâlnește, în sferturi de finală, pe CARLA SUAREZ NAVARRO - locul 13 WTA. Meciul va putea fi urmărit LIVE TEXT pe B365.ro, după ora 22:00. Meciul SIMONA HALEP vs. CARLA SUAREZ NAVARRO este programat ca al doilea meci pe terenul numărul 1, după meciul dintre Felicioano Lopez și Kei Nishikori.

Carla Suarez Navarro este numărul 13 WTA şi a trecut în turul precedent de Heather Watson, una dintre marile speranţe ale tenisului britanic. Simona Halep şi jucătoarea din Spania s-au mai întâlnit de 5 ori.

Prima dată se întîmpla la Tokyo, în 2012, iar Simona Halep cîştiga în două seturi, 6-2, 6-3. Următoarea dispută directă a avut loc în 2013, la Roland Garros. Navarro a cîştigat atunci în 3 seturi, 6-3, 2-6, 2-6.

Următoarele două jocuri au avut loc tot în 2013, la s'Hertongenbosch şi New Haven, ambele cîştigat se Simona Halep, 2-0 şi 2-1. Ultima întîlnire directă ar fi trebuit să aibă loc la Roma, în mai 2014, însă sportiva noastră s-a retras atunci din cauza unei accidentări.

SIMONA HALEP a învins-o pe KAROLINA PLISKOVA în runda a treia a turneului de la INDIAN WELLS, într-o oră și 17 minute. SIMONA HALEP a avut un joc foarte bun, făcîndu-şi remarcat primul serviciu, cu un procentaj fantastic, 70%. Simona Halep a oferit momentul zilei la Indian Wells. A câștigat mingea care a dus scorul la 5-3 in setul doi și s-a bucurat ca și cum ar fi câștigat meciul. Arbitrul de scaun i-a reamintit insa scorul.

Simona Halep a bifat punctul meciului in victoria reusita impotriva jucatoarei Karolina Pliskova (Cehia, favorita 14), forehand-ul numarului trei mondial facandu-i pe comentatorii italieni sa exclame: "ce lovitura!"

Aceasta a fost a doua victorie a Simonei Halep în faţa Karolinei Pliskova în tot atîtea meciuri.

A doua favorita a intrecerii, rusoaica Maria Sharapova, a parasit Indian Wells inca din optimile de finala. Rusoaica a fost infranta de italianca Flavia Pennetta, locul 16 WTA, in trei seturi, scor 3-6, 6-3, 6-2. Jucatoarea americana de tenis Serena Williams, cap de serie numarul unu, s-a calificat, marti, in sferturile de finala ale turneului de la Indian Wells, dotat cu premii in valoare totala de 5.381.235 de dolari.

INDIAN WELLS 2015: Canadianca Eugenie Bouchard, ocupanta locului 7 in clasamentul WTA, a fost eliminată din turneul INDIAN WELLS. Astfel, doar doua jucatoare din top 10 au mai ramas in competitie: Serena Williams si Simona Halep.

Simona Halep colaboreaza la turneul californian Indian Wells si cu Darren Cahill, fost antrenor al lui Lleyton Hewitt si Andre Agassi.
Imediat după meciul împotriva cehoaicei, Simona a oferit primele declaraţii. Românca a avut numai cuvinte de laudă atît despre Pliskova cît şi despre Navarro.

"Karolina e o jucătoare foarte bună, mă aşteptam la un meci greu. Am dat totul pentru a cîştiga acest joc. Recunosc, mi-a fost mult mai uşor şi pentru că am avut în spate aceşti suporteri fantastici.

Sincer, nu ştiam că o voi întîlni pe Carla Suarez Navarro. Va fi foarte greu. Sper să fiu gata din punct de vedere fizic", a zis Simona Halep la finalul meciului.

Într-un editorial semnat de Cristian Tudor Popescu, jurnalistul notează: „În sferturi se schimbă calimera. Carla Suárez Navarro e mai scundă decât Simona,1,62m faţă de 1,68m, dar e foarte tare în raliurile de pe fundul terenului, ca şi Simona, ţine mingea in teren, ştie bine slais şi scurta şi, din nou aidoma Simonei, e inteligentă în joc. (...) Cred că şansa Simonei este să fie agresivă, să rişte prima lovitura decisivă, altfel o să fie greu cu titirezul încăpăţânat Carla, urmaşa Arantxei Sánchez. CTP nu a lăsat necomentat nici momentul în care a treia cea mai bună jucătoare din lume a crezut, timpuriu, că jocul s-a încheiat, iar ea a câştigat: „Faptul că în meciul cu Plíšková, la scorul de 6-4, 5-3, Simona a crezut pentru o clipă că meciul s-a încheiat şi că a câştigat, făcând câţiva paşi spre fileu pentru strângerea de mână, în loc să se ducă la primire, nu mi se pare de rău. Zâmbetul ei sincer, copilăresc, când şi-a dat seama de greşeală, mă face să cred că joacă la acest turneu fără crispare, fără să se gândească la scor, cu plăcerea de a lovi fiecare minge".

Etichete: carla suarez navarro, indian wells, live, live text, meci, online, SCOR LIVE, sferturi de finală, Simona Halep, Simona Halep vs Carla Suarez Navarro