HALEP A ÎNVINS-O PE ARRUABARRENA ŞI S-A CALIFICAT ÎN SEMIFINALE la BRD BUCHAREST OPEN.SCOR: 6-3; 6-1

SIMONA HALEP S-A CALIFICAT ÎN SEMIFINALE LA BRD BUCHAREST OPEN 2014, DUPĂ CE A ÎNVINS-O PE LARA ARRUABARRENA, AZI, VINERI, 11 IULIE 2014, în SFERTURI la BRD BUCHAREST OPEN 2014 CU SCOR FINAL: 6 - 3; 6 - 1. La ce oră e meciul: Meciul SIMONA HALEP VS LARA ARRUABARRENA a început după ora 20.00, la Arenele BNR. Cine transmite meciul: Meciul SIMONA HALEP VS LARA ARRUABARRENA a fost transmis LIVE LA TV de Digi Sport 2 şi SCOR LIVE ŞI LIVE TEXT de B365.ro.

SIMONA HALEP VS LARA ARRUABARRENA, AZI, VINERI, 11 IULIE 2014, în SFERTURI la BRD BUCHAREST OPEN 2014 SCOR LIVE. SIMONA HALEP VS LARA ARRUABARRENA LIVE. SCOR FINAL: 6 - 3; 6 - 1.

SIMONA HALEP VS LARA ARRUABARRENA. SIMONA HALEP S-A CALIFICAT, AZI, VINERI, 11 IULIE, în SEMIFINALE la BRD BUCHAREST OPEN 2014, DUPĂ CE A ÎNVINS-O PE LARA ARRUABARRENA, la BRD BUCHAREST OPEN 2014.

"Va multumesc! Cu asemenea public era imposibil sa nu castig", a spus Halep, după meci.

Halep o va întâlni în semifinale pe MONICA NICULESCU (locul 68 WTA), care a trecut vineri de Polona Hercog, cap de serie numarul 8, cu scor 6-2, 2-6, 7-6 (7 - 3). Meciul se va disputa SÂMBĂTĂ, 12 IULIE 2014, după orele 17 si va fi transmis LIVE TEXT ŞI SCOR LIVE de B365.ro, AICI.

21:19: 6 - 1 - SIMONA HALEP castiga game-ul fara probleme si se califica in semifinale!

21:17: 5 - 1 - SIMONA HALEP face inca un break si serveste pentru calificarea in semifinale.

21:13: 4 - 1 - LARA ARRUABARRENA face break si scorul devine 4-1.

21:11: 4 - 0 - Inca un break pentru SIMONA HALEP, care se apropie vertiginos de semifinale.

21:08: 3 - 0 - SIMONA HALEP face 3-0 printr-un punct pe propriul serviciu.

21:05: 2 - 0 - SIMONA HALEP face break si incepe perfect setul secund.

21:02: 1 - 0 - SIMONA HALEP castiga primul game din setul secund.

20:59 - Setul 2 incepe cu SIMONA HALEP la serviciu.

20:57: 6 - 3 - Game alb pentru SIMONA HALEP, care castiga primul set cu 6-3, după un break!

20:55: 5 - 3 - SIMONA HALEP isi ia serviciul fara emotii si conduce cu 5-3.

20:51: 4 - 3 - SIMONA HALEP rateaza sansa de a face break, iar LARA ARRUABARRENA isi castiga serviciul dupa un game foarte lung. ARRUABARRENA a salvat două mingi de break și reușește să-și țină serviciul, apropiindu-se la 4-3. Antrenorul ibericei a intrat pe teren pentru a-i da indicații.

20:44: 4 - 2 - SIMONA HALEP reușește un as la punctul decisiv, care-i aduce game-ul de 4-2, salvând astfel prima minge de break a LAREI ARRUABARRENA, din această întâlnire.

20:38: 3 - 2 - SIMONA HALEP e din nou aproape de break, dar LARA ARRUABARRENA și-a făcut serviciul, cu mare greutate, și a redus diferența la 3 - 2.

20:34: 3 - 1 - SIMONA HALEP isi castiga fara emotii serviciul si face 3-1.

20:30: 2 -1 - Game alb pentru SIMONA HALEP. Jucătoarea noastră face un break la zero, pe cel de-al doilea serviciu al ibericei, si conduce cu 2-1.

20:28: 1 - 1 -  AS PENTRU SIMONA HALEP. Jucătoarea română câştigă fara emotii la primul serviciu şi egalează la 1.

20:26: 0 - 1 - As pentru LARA ARRUABARRENA, care isi castiga serviciul si conduce cu 1-0.

20:23 - A inceput meciul cu LARA ARRUABARRENA la serviciu.

20:15 - Simona Halep și Lara Arruabarrena au ieșit pe terenul Central de la Arenele BNR. Meciul va începe în doar câteva minute. Tribunele sunt arhipline!

SIMONA HALEP VS LARA ARRUABARRENA, AZI, VINERI, 11 IULIE 2014, în SFERTURI la BRD BUCHAREST OPEN 2014 SCOR LIVE. SIMONA HALEP VS LARA ARRUABARRENA LIVE. SCOR LIVE. SIMONA HALEP joacă VINERI, 11 IULIE 2014, în SFERTURI la BRD BUCHAREST OPEN 2014. Jucătoarea română de tenis (locul 3 WTA) o va întâlni pe LARA ARRUABARRENA, în SFERTURILE turneului de tenis de la Bucureşti, BRD BUCHAREST OPEN 2014 - primul turneu WTA organizat în România. La ce oră e meciul: Meciul SIMONA HALEP VS LARA ARRUABARRENA va începe vineri, începând cu ora 20.00, la Arenele BNR. Cine transmite meciul: Meciul SIMONA HALEP VS LARA ARRUABARRENA va fi transmis LIVE LA TV de Digi Sport 2 şi SCOR LIVE ŞI LIVE TEXT de B365.ro.

SIMONA HALEP VS LARA ARRUABARRENA LIVE. SCOR LIVE. SIMONA HALEP joacă AZI, VINERI, 11 IULIE 2014, în SFERTURI la BRD BUCHAREST OPEN 2014.

SIMONA HALEP VS LARA ARRUABARRENA LIVE. SCOR LIVEBRD BUCHAREST OPENJucătoarea română de tenis Simona Halep a învins-o, joi, pe sârboaica ALEKSANDRA KRUNIC cu scor 6-2, 6-4 și s-a calificat în sferturile probei de simplu la turneul BRD Bucharest Open (WTA), dotat cu premii totale de 250.000 de dolari.

BRD BUCHAREST OPEN 2014. SIMONA HALEP o va întâlni în turul următor pe LARA ARRUABARRENA (locul 120 WTA), jucătoarea din Spania, ocupanta locului 120 în clasamentul WTA, care a trecut miercuri de Cagla Buyukakcay (Turcia) cu scor 7 - 5, 3 - 6, 7 - 6 (8 - 6).

SIMONA HALEP VS LARA ARRUABARRENA. Meciul se va disputa VINERI, 11 IULIE 2014, de la ora 20.00, si va fi transmis LIVE TEXT ŞI SCOR LIVE de B365.ro.

SIMONA HALEP VS LARA ARRUABARRENA. Cele doua sportive s-au mai intalnit de doua ori, Halep impunandu-se de fiecare data.

SIMONA HALEP VS LARA ARRUABARRENA LIVE ora 19.00. Născută pe 20 martie 1992, în Spania, la San Sebastián, LARA ARRUABARRENA are 1,66 m înălţime şi 58 kg, potrivit wtatennis.comConform aceleiaşi surse, SIMONA HALEP, ocupanta locului 3 în clasamentul WTA, are 1,68 m înălţime şi 60 kg, fiind născută pe 27 septembrie 1991, la Constanţa.

VEZI SI: Primul meci al SIMONEI HALEP de la BUCHAREST OPEN, în imagini. GALERIE FOTO

Etichete: 11 iulie, AZI, BRD BUCHAREST OPEN, BRD BUCHAREST OPEN 2014, clasament WTA, live, SCOR LIVE, sferturi, simona halep LARA ARRUABARRENA, SIMONA HALEP VS LARA ARRUABARRENA, vineri, VINERI 11 IULIE 2014, wta