SIMONA HALEP A ÎNVINS-O PE MONICA NICULESCU, LA BRD BUCHAREST OPEN. SCOR FINAL: 6-2; 4-6; 6-1

SIMONA HALEP VS MONICA NICULESCU, AZI, SÂMBĂTĂ, 12 IULIE 2014, în SEMIFINALE la BRD BUCHAREST OPEN 2014 SCOR LIVE. SIMONA HALEP VS MONICA NICULESCU LIVE. SCOR FINAL: 6 - 2; 4 - 6; 6 - 1SIMONA HALEP A ÎNVINS-O, SÂMBĂTĂ, 12 IULIE 2014, PE MONICA NICULESCU, în SEMIFINALE la BRD BUCHAREST OPEN 2014 ŞI S-A CALIFICAT ÎN FINALA BRD BUCHAREST OPEN 2014 - primul turneu WTA organizat în România. La ce oră e meciul: Meciul SIMONA HALEP VS MONICA NICULESCU a început SÂMBĂTĂ, după ora 17.00, la Arenele BNR. Cine transmite meciul: Meciul SIMONA HALEP VS MONICA NICULESCU a fost transmis LIVE LA TV de Digi Sport 2 şi SCOR LIVE ŞI LIVE TEXT de B365.ro.

SIMONA HALEP VS MONICA NICULESCU, AZI, SÂMBĂTĂ, 12 IULIE 2014, în SEMIFINALE la BRD BUCHAREST OPEN 2014 SCOR LIVE. SIMONA HALEP VS MONICA NICULESCU LIVE. SCOR FINAL: 6 - 2; 4 - 6; 6 - 1. SIMONA HALEP S-A CALIFICAT ÎN FINALA BRD BUCHAREST OPEN 2014, DUPĂ CE A ÎNVINS-O PE MONICA NICULESCU, ÎN SEMIFINALELE turneului de la Bucureşti.

19:08: 6-1. Victorie pentru SIMONA HALEP! Constănţeanca s-a calificat în finala BRD BUCHAREST OPEN 2014.

19:05: 5 - 1 - Un alt break, de aceasta data pentru SIMONA HALEP, care va servi pentru meci!

19:01; 4 - 1 - Două mingi de rebreak pentru MONICA NICULESCU. SIMONA HALEP o anulează pe prima cu un as, dar o pierde pe a doua şi MONICA NICULESCU marchează primul său punct din acest set.

18:58: 4 - 0 - Break la 15 reuşit de SIMONA HALEP, care conduce cu 4 - 0. Favorita turneului de la Bucureşti se apropie de câştigarea meciului.

18:53: 3 - 0 - Punct pentru SIMONA HALEP, care se distanteaza la 3-0.

18:50: 2 - 0: SIMONA HALEP face break in game-ul doi.

18:47: 1 - 0 - SIMONA HALEP îsi face serviciul destul de greu, dupa ce salveaza o minge de break.

18:41: 4 - 6: MONICA NICULESCU câştigă cel de-al doilea set, dupa ce a salvat patru mingi de break! MONICA NICULESCU a revenit după ce-a fost condusă în setul secund cu 1-3 şi a reuşit să câştige setul al doilea după 54 de minute de joc. Acesta este primul set pierdut de Halep la BRD BUCHAREST OPEN 2014.

18:32: 4 - 5: SIMONA HALEP câştigă punctul pe propriul serviciu.

18:30: 3 - 5: MONICA NICULESCU câştigă încă un punct pe propriul serviciu.

18:25: 3 - 4: MONICA NICULESCU face break şi conduce pentru prima dată acest set.

18:18: 3 - 3: MONICA NICULESCU egalează la 3 pe propriul serviciu.

18:14: 3 - 2: Rebreak reuşit de MONICA NICULESCU.

18:09: 3 - 1: SIMONA HALEP face break şi conduce cu 3 -1 în setul al doilea.

18:02: 2 - 1: Game alb pentru SIMONA HALEP, care reuşeşte rapid, pe propriul serviciu, să revină la conducere, în cel de-al doilea set.

18:01: 1 - 1 - Game foarte lung, în care SIMONA HALEP a irosit cinci mingi de break, iar în cele din urmă MONICA NICULESCU şi-a câştigat serviciul.

17:51: 1 - 0 - SIMONA HALEP câştigă primul punct al celui de-al doilea set pe propriul serviciu.

17:50: A început setul 2. Serveşte SIMONA HALEP.

17:46: 6 - 2: SIMONA HALEP face din nou break şi câştigă primul set cu scorul 6 - 2! SIMONA HALEP si-a adjudecat primul set dupa 38 de minute.

17:40: 5 - 2: SIMONA HALEP reuşeşte să marcheze încă un punct pe propriul serviciu si se apropie tot mai mult de castigarea primului set.

17:37: Serveşte SIMONA HALEP.

17:37: 4 - 2: MONICA NICULESCU reuşeşte să marcheze primul punct pe propriul serviciu, după un game extrem de lung.

17:29: 4 - 1: SIMONA HALEP îsi face serviciul si se distanteaza in primul set. Chemată la fileu, SIMONA HALEP a răspuns bine la o "scurtă" a rivalei și a materializat punctul cu un unghi excepțional.

17:24: 3 - 1: Game alb pentru SIMONA HALEP, care reuşeşte cel de-al doilea break al partidei.

17:21: 2 - 1 - Rebreak reuşit de MONICA NICULESCU in game-ul trei, deşi a fost condusă cu 40-15.

17:17: 2 - 0 - SIMONA HALEP face primul break la zero dupa debutul mai dificil.

17:13: 1 - 0 - SIMONA HALEP îsi face greu serviciul, dupa ce salveaza o minge de break. Monica Niculescu a avut minge de break pe fondul unor erori neforțate ale Simonei, dar favorita principală a ajuns la avantaj cu o dreaptă în cros și apoi și-a adjudecat game-ul de serviciu.

17:08: A început meciul cu SIMONA HALEP la serviciu.

17:00: SIMONA HALEP ŞI MONICA NICULESCU au intrat pe teren, in aplauzele suporterilor. Finalista va juca cu Roberta Vinci.

SIMONA HALEP VS MONICA NICULESCU. SIMONA HALEP S-A CALIFICAT, VINERI, 11 IULIE, în SEMIFINALE la BRD BUCHAREST OPEN 2014, DUPĂ CE A ÎNVINS-O PE LARA ARRUABARRENA, la BRD BUCHAREST OPEN 2014.

SIMONA HALEP VS MONICA NICULESCU, AZI, SÂMBĂTĂ, 12 IULIE 2014, în SEMIFINALE la BRD BUCHAREST OPEN 2014 SCOR LIVE. SIMONA HALEP VS MONICA NICULESCU LIVE. SCOR LIVE. SIMONA HALEP a declarat, vineri, după accederea în penultimul act al BRD Bucharest Open, că îşi doreşte ca spectatorii români să ţină atât cu ea, cât şi cu Monica Niculescu în semifinala directă de sâmbătă. "Va fi dificil, pentru că Monica are un joc dificil. Slice-ul ei incomodează foarte mult. Am mai jucat contra ei şi ştiu ce am de făcut pe teren. Voi alerga destul de mult, ea se mişcă destul de bine. Am încredere în jocul meu. Eu îmi doresc să vină foarte mulţi oameni şi să fie de ambele părţi, pentru că amândouă suntem din România. Fiecare dintre noi are familia alături, prietenii apropiaţi. Sper să fie o atmosferă plăcută şi un meci frumos. O să fac totul ca să iasă bine în final" , a spus Halep.

SIMONA HALEP VS MONICA NICULESCU, AZI, SÂMBĂTĂ, 12 IULIE 2014, în SEMIFINALE la BRD BUCHAREST OPEN 2014 SCOR LIVE. SIMONA HALEP VS MONICA NICULESCU LIVE. SCOR LIVE. Simona Halep a afirmat că a jucat mai relaxată decât în primele meciuri de la turneul bucureştean. "A fost mult mai uşor astăzi decât la Madrid. Am jucat şi eu mai bine, mai relaxată, iar reverul în lung de linie m-a ajutat foarte mult. Cu siguranţă a fost cel mai bun al meu de aici. De la zi la zi mă obişnuiesc mai mult pe zgură. Vin de pe iarbă, dar nu a fost uşor. Am făcut un meci bun şi asta îmi dă încredere pentru meciul de mâine", a completat Halep.

HALEP NICULESCU. SIMONA HALEP joacă SÂMBĂTĂ, 12 IULIE 2014, în SEMIFINALELE turneului de tenis BRD BUCHAREST OPEN 2014. Jucătoarea română de tenis (locul 3 WTA) o va întâlni pe MONICA NICULESCU, în SEMIFINALELE turneului de tenis de la Bucureşti, BRD BUCHAREST OPEN 2014 - primul turneu WTA organizat în România. La ce oră e meciul: Meciul SIMONA HALEP VS MONICA NICULESCU va începe SÂMBĂTĂ, la Arenele BNR. Cine transmite meciul: Meciul SIMONA HALEP VS MONICA NICULESCU va fi transmis LIVE LA TV de Digi Sport 2 şi SCOR LIVE ŞI LIVE TEXT de B365.ro.

SIMONA HALEP VS MONICA NICULESCU LIVE. SCOR LIVE. SIMONA HALEP joacă AZI, SÂMBĂTĂ, 12 IULIE 2014, în SEMIFINALE la BRD BUCHAREST OPEN 2014.

SIMONA HALEP VS MONICA NICULESCU LIVE. SCOR LIVEBRD BUCHAREST OPENJucătoarea română de tenis Simona Halep a învins-o, VINERI, pe iberica LARA ARRUABARRENA cu scor 6-3, 6-1 și s-a calificat în SEMIFINALELE probei de simplu la turneul BRD Bucharest Open (WTA), dotat cu premii totale de 250.000 de dolari.

BRD BUCHAREST OPEN 2014. SIMONA HALEP o va întâlni în turul următor pe MONICA NICULESCU, ocupanta locului 68 în clasamentul WTA, care a trecut vineri de Polona Hercog, cap de serie numarul 8, cu scor 6-2, 2-6, 7-6 (7 - 3).

SIMONA HALEP VS MONICA NICULESCU. Meciul se va disputa SÂMBĂTĂ, 12 IULIE 2014, după orele 17, la ARENELE BNR, si va fi transmis LIVE TEXT ŞI SCOR LIVE de B365.ro.

SIMONA HALEP VS MONICA NICULESCU LIVE. Născută pe 25 septembrie 1987, la Slatina, MONICA NICULESCU are 1,68 m înălţime şi 63 kg, potrivit wtatennis.comConform aceleiaşi surse, SIMONA HALEP, ocupanta locului 3 în clasamentul WTA, are 1,68 m înălţime şi 60 kg, fiind născută pe 27 septembrie 1991, la Constanţa.

VEZI SI: Primul meci al SIMONEI HALEP de la BUCHAREST OPEN, în imagini. GALERIE FOTO

Etichete: 11 iulie, 12 iulie, AZI, BRD BUCHAREST OPEN, BRD BUCHAREST OPEN 2014, clasament WTA, la ce ora este meciul, live, Monica Niculescu, sambata, sambata 12 iulie, sâmbătă 12 iulie 2014, scor final, SCOR LIVE, semifinale, sferturi, simona halep LARA ARRUABARRENA, SIMONA HALEP MONICA NICULESCU, SIMONA HALEP VS LARA ARRUABARRENA, SIMONA HALEP VS MONICA NICULESCU, vineri, VINERI 11 IULIE 2014, wta

0/3 COMENTARII
Nyk
12 Jul 21:31
+0
VOTURI
-0
Mult succes mai ales Simonei maine in finala cu Vinci.Imi doresc sa castige maine numai romancele la Bucharest WTA open atat la simplu cat si la dublu.Hai Romania!!!!!
Olga
12 Jul 21:25
+0
VOTURI
-0
"18:30: 3 - 5: MONICA NICULESCU câştigă încă un punct pe propriul serviciu şi şi stopează seria pozitivă a Monicăi, care va servi pentru a câştiga setul secund." !
Nyk
12 Jul 21:24
+0
VOTURI
-0
Hai Romania!!!! Avem finaliste la BRD Open WTA Bucharest la dublu!Bravo fetelor.