SIMONA HALEP S-A CALIFICAT ÎN SFERTURI DE FINALĂ LA ROMA, ÎNVINGÂND-O PE VENUS WILLIAMS: 6-2; 6-1

SIMONA HALEP A ÎNVINS-O PE VENUS WILLIAMS ȘI S-A CALIFICAT ÎN SFERTURI DE FINALĂ LA TURNEUL WTA DE LA ROMA, UNDE VA ÎNTÂLNI O ALTĂ ROMÂNCĂ, PE ALEXANDRA DULGHERU!

SIMONA HALEP VS. VENUS WILLIAMS, MECI ÎN OPTIMI DE FINALĂ LA ROMA, SCOR LIVE: 6-2; 6-1

SIMONA HALEP INTRĂ ÎN TEREN PENTRU LUPTA CU VENUS WILLIAMS DUPĂ O VICTORIE ISTORICĂ A ALTEI ROMÂNCE: ALEXANDRA DULGHERU a învins-o pe EKATERINA MAKAROVA și s-a calificat în sferturi de finală! Câștigătoarea meciului SIMONA HALEP vs. VENUS WILLIAMS se va întâlni cu ALEXANDRA DULGHERU!

SIMONA HALEP VS. VENUS WILLIAMS, MECI AZI IN OPTIMID E FINALA IN TURNEUL WTA DE LA ROMA, LIVE DUPA ORA 13:30

15:05 6-1 SIMON HALEP CASTIGA MECIUL!!!!

14:46 40-15

14:45 40-0 TREI MINGI DE BREAK SIMONA HALEP!!

14:35 SERVESTE VENUS WILLIAMS

14:33 SIMONA HALEP A DISCUTAT CU ARBITRUL DESPRE STROPIREA ZGUREI, DIN CAUZA CALDURII

14:31 6-2 SET SIMONA HALEP

14:31 40-15 INCA UN AS, MINGE DE SET SIMONA HALEP

14:31 30-15 SIMONA HALEP GRESESTE SI TRIMITE IN AFARA

14:30 30-0 AS SIMONA HALEP!

14:29 15-0 VENUS TRIMITE IN AFARA

14:29 SERVESTE SIMONA HALEP

14:27 5-2 INCA UN BREAK SIMONA, CARE VA SERVI PENTRU SET!

14:21 SERVESTE SIMONA HALEP

14:19 3-2 DUBLA GRESEALA VENUS WILLIAMS, BREAK DIN NOU, SIMONA HALEP!

14:13 serveste Simona Halep

14:11 2-1 PRIMUL BREAK PENTRU SIMONA HALEP!

14:04 0-15 PENTRU VENUS WILLIAMS, SIMONA NU AJUNGE LA MINGE

14:04 SIMONA HALEP A CASTIGAT TRAGEREA LA SORTI SI A ALES SA PRIMEASCA IN PRIMUL GAME

13:58 SIMONA HALEP SI VENUS WILLIAMS SE INCALZESC PE TEREN

13:56 SIMONA HALEP SI VENUS WILLIAMS AU INTRAT PE TEREN

SIMONA HALEP o întâlnește astăzi, 14 mai, în turul trei al turneului WTA de la Roma pe una din cele mai puternice jucătoare ale Statelor Unite - Venus Williams. La ce oră este meciul? Meciul este programat să înceapă după ora 14:00. Cine transmite meciul LIVE - Meciul va fi transmis VIDEO LIVE LA TV de Dolce Sport, dar și LIVE TEXT de B365.ro.

SIMONA HALEP VS. VENUS WILLIAMS, MECI ÎN OPTIMI DE FINALĂ LA ROMA, AZI, DUPĂ ORA 13:30, LIVE TEXT, SCOR LIVE

Simona Halep s-a calificat, miercuri, în optimile de finală ale turneului de la Roma, după ce a învins-o cu 6-3, 6-0 pe americanca Alison Riske. În runda următoare, românca va juca cu Venus Williams. Este a treia oară când cele două sunt adversare, însă Simona Halep nu a reușit să o învingă niciodată. Meciul Simona Halep - Venus Williams va avea loc joi, de la ora 13.30, ora României.

Simona Halep o va întâlni pe Venus Willliams în optimile de finală ale turneului de la Roma. Americanca a învins-o cu 6-4, 6-3 pe ucraineanca Elena Svitolina şi o înfruntă pentru a patra oară pe compatrioata noastră, în circuitul WTA. Toate cele trei dispute anterioare s-au încehiat cu victoria lui Venus.

În 2012, în primul tur la Madrid, americanca a câştigat cu 6-1, 4-6, 7-6 şi în acelaşi an, la Roma, ea se impunea în două seturi, 6-3, 6-4, tot în runda inaugurală.

Ultima oară, Simona Halep şi Venus Williams s-au întâlnit la Tokyo, în 2013, în optimi, când cea mai mare dinstre surorile Williams a pierdut primul set, scor 4-6, dar le-a câştigat pe următoarele două, 7-5, 6-3.

Trei românce s-au calificat, miercuri, în optimile de finală ale Turneului de la Roma. Alături de Simona Halep, vor intra pe teren în optimi și Alexandra Dulgheru și Irina Begu.

ALEXANDRA DULGHERU VS. EKATERINA MAKAROVA, ÎN OPTIMI DE FINALĂ LA ROMA, AZI, LIVE TEXT DE LA ORA 12

IRINA BEGU VS. VICTORIA AZARENKA, MECI ÎN OPTIMI DE FINALĂ LA ROMA, AZI, SCOR LIVE, LA ORA 22 -

Etichete: finala, live, live text, optimi, Roma, scor, Simona Halep, TV, venus, Venus Williams, video, wta