SIMONA HALEP, în SEMIFINALĂ LA US OPEN 2015, DUPĂ CE A ÎNVINS-O PE VICTORIA AZARENKA! 6-3; 4-6; 6-4

SIMONA HALEP O VA ÎNTÂLNI PE FLAVIA PENNETTA ÎN SEMIFINALA US OPEN 2015! Simona o va intalni pe italianca Flavia Pennetta pe arena centrala de la New York, Arthur Ashe Stadium.

Meciul va fi al doilea al zilei, dupa cealalta semifinala feminina, Serena Williams - Roberta Vinci, urmand a incepe in jurul orei 04:o0, ora Romaniei. Simona Halep s-a calificat in premiera in semifinale la US Open dupa ce a trecut foarte greu de Victoria Azarenka.

Romanca a avut nevoie de trei seturi si aproape trei ore de joc pentru a o elimina pe fosta lidera a clasamentului WTA cu scorul de 6-3, 4-6, 6-4.

SIMONA HALEP VS. VICTORIA AZARENKA, in SFERTURI DE FINALA US OPEN 2015, LIVETEXT,SCOR LIVE ora 19.30
SIMONA HALEP VS. VICTORIA AZARENKA, în SFERTURI DE FINALĂ US OPEN 2015, LIVETEXT,SCOR LIVE ora 19.30

"Este grozav sa fiu in semifinale, ma simt bine aici, savurez acest turneu. Ma bucur ca am putut s-o inving pe Azarenka. In primul set am fost mai agresiva, am dominat, apoi am facut un pas inapoi. Dupa pauza mi-am spus ca nu am nimic de pierdut, am spus ca trebuie sa-mi gasesc calea si asa am facut"- Simona Halep, la Eurosport.

CTP: Meciul cu Azarenka, cel mai bun meci al Simonei de până acum!

VICTORIA AZARENKA este adversara SIMONEI HALEP în meciul de azi, miercuri, 9 septembrie, în sferturi de finală la US OPEN 2015. SCOR LIVE: 6-3; 4-6; 1-2

23:02 ARBITRA DECIDE REJUCAREA PUNCTULUI, AZARENKA E NEMULTUMITA

23:01 SERVESTE SIMONA HALEP. SIMON A CERUT UN CHALLENGE, RASPUNSUL NU VINE, DUPA DOUA MINUTE, AZARENKA STRIGA PANICATA - "CE SE INTAMPLA?"

22:54 EGALITATE

22:52 AVANTAJ AZARENKA, SIMONA HALEP S-A APARAT FOARTE BINE, DAR A CEDAT IN CELE DIN URMA

22:18 SERVESTE SIMONA HALEP

22:17 2-3 CU UN LUNG DE LINIE SIMONA HALEP, BREAK!

22:04 15-15

22:03 0-15 SIMONA HALEP DA CU RACHETA DE PAMANT, DUPA CE AZARENKA A ALERGAT-O IN TOATE DIRECTIILE

21:31 SERVESTE SIMONA HALEP

21:30 3-1 AL DOILEA BREAK SIMONA HALEP!!!

21:10 30-30 SIMONA HALEP NIMERESTE FILEUL

21:10 30-15 AZARENKA TRIMITE ACUM PREA LUNG, INCERCAND SA O TINA PE SIMONA HALEP PE LINIA DE FUND

21:09 15-15 SIMONA TRIMITE PREA LUNG

21:09 15-0 SIMONA HALEP

21:09 MECIUL INCEPE CU SIMONA HALEP LA SERVICIU

21:06 CELE DOUA SE INCALZESC PE TEREN. MARIANA ALVES ESTE ARBITRA MECIULUI SIMONA HALEP VS. VICTORIA AZARENKA

21:01 VICTORIA AZARENKA SI SIMONA HALEP INTRA PE TEREN. MECIUL INCEPE IN CURAND

Eliminarea Petrei Kvitova in sferturile de finala de la US Open reprezinta o veste excelenta pentru Simona Halep.

In urma surprizei pe care italianca Flavia Pennetta a produs-o, Simona Halep are garantat locul doi in clasamentul WTA chiar si dupa US Open, indiferent de rezultatele din meciurile urmatoare.

20:58 ARE TOATE LOVITURILE, ARE UN SERVICIU FOARTE BUN - SPUNE VICTORIA AZARENKO DESPRE SIMONA HALEP

20:44 FLAVIA PENNETTA A INVINS-O PE PETRA KVITOVA SI S-A CALIFICAT IN SEMIFINALA PENTRU CARE JOACA SIMONA HALEP, IMEDIAT

20:09 pe Artur Ashe Stadium se desfăşoară disputa dintre Petra Kvitova şi Flavia Pennetta. Reprezentanta Cehiei şi-a adjudecat primul set, 6-4, dar italianca a egalat situaţia, 4-6.

La ce oră are loc meciul - Meciul SIMONA HALEP VS. VICTORIA AZARENKA va începe după ora 21:00. Cine transmite LIVE LA TV meciul SIMONA HALEP VS. VICTORIA AZARENKA - Meciul va fi transmis VIDEO LIVE de Eurosport, dar și LIVE TEXT și SCOR LIVE de B365.ro.

SIMONA HALEP VS. VICTORIA AZARENKA, LIVE MECI AZI, MIERCURI, SFERTURI DE FINALĂ LA US OPEN 2015 LIVE ORA

SIMONA HALEP nu a învins-o niciodată până acum pe VICTORIA AZARENKA. Partida este programată în prima sesiune pe Arthur Ashe Stadium, urmînd să fie al doilea meci al zilei, după Petre Kvitova - Flavia Pennetta, care începe la ora 18:00. Meciul dintre Simona și Azarenka va începe în jurul orei 21:00.

Românca de 23 de ani se va lupta pentru un loc în penultimul act cu Victoria Azarenka (cap de serie 20) şi organizatorii au stabilit deja ora la care va avea loc partida de miercuri: cele două se vor duela nu mai devreme de ora 21.

Meciul va fi al doilea de pe principala arenă de la Flushing Meadows, Arthur Ashe Stadium, după cel dintre Petra Kvitova (cap de serie 5) şi Flavia Pennetta (favorită 26). Învingătoarele din aceste două meciuri urmează să se întâlnească în semifinale.

Halep şi Azarenka s-au întâlnit în două rânduri în circuitul de simplu, de fiecare dată câştig de cauză având fostul număr unu mondial: Victoria s-a impus de fiecare dată în două seturi scurte, 6-3, 6-1, în 2012, la Doha, şi 6-1, 6-1, în acelaşi an, la Linz.

Partida dintre Simona Halep şi Victoria Azerenka va putea fi urmărită miercuri, nu înainte de ora 21

Dacă Simona este în premieră în această fază a competiției la Flushing Meadows, Victoria Azarenka are la activ două finale, ambele pierdute în fața Serenei Williams (în 2012 și 2013). Trebuie spus faptul că, deși acum ocupă doar locul 20 în ierarhia WTA, jucătoarea din Belarus se afla în fruntea acestui clasament la începutul lui 2012. Acesta este și anul celor două întâlniri directe între cele două adversare: au fost două succese clare pentru Azarenka, venite însă chiar înainte ca Simona să facă pasul înspre vârful tenisului mondial feminin. Reamintim, ambele jucătoare au avut parte de câte un meci dificil până în această fază a competiției: în optimi, Simona s-a impus greu în disputa cu Sabine Lisicki iar Victoria a trecut la limită în turul al treilea după un meci incredibil de Angelique Kerber.

Tot în sferturi, dar la masculin, are întâlnirea dintre Stan Wawrinka (Elveţia - favorit 5) şi Kevin Anderson (Africa de Sud - favorit 15)- după meciul Halep-Azarenka.

Etichete: live, ORA, Simona Halep, TV, us open, victoria azarenka