SPANIA - CEHIA, SCOR FINAL 1-0. Pique a salvat Spania de la un egal ruşinos

SPANIA - CEHIA, LIVE SCOR. VIDEO ONLINE EURO 2016. Campioana europeană a debutat în competiţie. Spania, câştigătoarea ultimelor două ediţii ale Campionatului European de Fotbal, a întâlnit luni, începând cu ora 16.00, în cadrul grupei C, învingătoarea ediţiei din 1976, Cehia. B365.ro a prezentat LIVE SCOR partida. Spaniolii s-au impus cu scorul de 1-0 după un meci în care au ratat extrem de mult.

SPANIA CEHIA SCOR FINAL 1 - 0

Minutul 92. Vladimir Darida (Cehia) trimite la poarta, fara rezultat insa. Cehia a fost la un pas sa egaleze.

GOL SPANIA în MINUTUL 86. Pique salvează Spania de la un egal ruşinos. Andres Iniesta a pasat decisiv la gol.

Minutul 82. Vicente del Bosque face o schimbare, Pedro Eliezer Rodriguez Ledesma il inlocuieste pe Manuel Agudo Duran.

Minutul 79. Aritz Aduriz trimite o minge cu capul, dar rateaza.

Minutul 73. David Silva suteaza, dar rateaza tinta. Fanii spanioli sunt exasperati de ratarile jucatorilor.

Minutul 65. Spaniolilor le-a trecut glontul pe la ureche. Fabregas are o interventie geniala.

Minutul 62. Aritz Aduriz il inlocuieste pe Alvaro Morata la Spania.

Minutul 60. Spania ataca periculos si Andres Iniesta suteaza pe poarta, dar scorul ramane acelasi.

Spania are o posesie a mingii de 67%.

Minutul 47. Incursiunea lui Sergio Ramos este respinsa de defensiva celor de la Cehia.

Repriza 2 a început. Spania atacă încă din primul minut.

Scor pauză 0 - 0. Echipa Spaniei a atacat mult, iar meciul s-a jucat doar în jumătatea Cehiei, însă spaniolii nu au reuşit să pună mingea în poartă. Cech îşi dovedeşte încă o dată valoarea pe care o are.

Spania atacă violent dar nu reuseste sa inscrie. Alvaro Morata trage pe poarta in minutul 29.

Minutul 22. Gerard Pique incearca o lovitura cu capul, dar mingea este respinsa.

Primul sfert de oră a trecut fără ocazii notabile. Lovitura de cap a lui Sergio Ramos din minutul 15 nu prinde cadrul portii pentru Spania.

MECIUL POATE FI URMĂRIT LIVE VIDEO AICI

ECHIPE PROBABILE

Spania: Casillas - Juanfran, Pique, Sergio Ramos, Alba - Busquets - David Silva, Fabregas, Iniesta, Nolito - Morata.

Antrenor: Vicente Del Bosque

Cehia: Cech - Kaderabek, Sivok, Kadlec, Gebre Selassie - Darida, Plasil - Dockal, Rosicky, Krejcí - Necid.

Antrenor: Pavel Vrba.

Arbitri: Szymon Marciniak - Pawel Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz (brigadă din Polonia)

SPANIA - CEHIA, LIVE SCOR. VIDEO ONLINE EURO 2016. Campioana europeană DEBUTEAZĂ în competiţie. Meciul se joacă la Toulouse, de la ora 16.00.

Campioana europeană, Spania, deschide a patra zi de la Euro 2016 cu un meci contra Cehiei. După ce a câştigat titlul continental în ultimele două ediţii, echipa Spaniei visează să devină după turneul din Franţa prima naţională care triumfă la trei Europene consecutiv.

Cehia a avut însă şi ea o campanie de calificare consistentă, cu şapte victorii, un egal şi două înfrângeri, şi n-a ratat niciun turneu final de Euro din momentul separării de Slovacia. La primul dintre ele, în 1996, cehii au jucat chiar finala, pierdută contra Germaniei din cauza unui "gol de aur" primit de la Oliver Bierhoff, în prelungiri.

Ibericii lui Vicente Del Bosque sunt în mare formă înaintea startului la Euro. Calificaţi la al şaselea European consecutiv, spaniolii au opt victorii consecutive în meciurile oficiale, toate fără gol primit. Spania a înfruntat în partidele oficiale Cehoslovacia sau Cehia de nouă ori. A câştigat de cinci ori, un joc s-a încheiat la egalitate, iar campioana europeană din 1976 s-a impus în trei rânduri.

Cehia n-a câştigat însă niciodată în faţa Spaniei, după despărţirea de Slovacia. Din cele patru dueluri, spaniolii au câştigat de trei ori, iar un meci s-a încheiat la egalitate. Dacă va juca în această seară, mijlocaşul lui Manchester City, David Silva, va bifa al 100-lea meci pentru naţionala Spaniei, triplă campioană europeană, ca şi Germania.

SPANIA - CEHIA, LIVE SCOR. VIDEO ONLINE EURO 2016. Campioana europeană DEBUTEAZĂ în competiţie. Spania s-a calificat la EURO 2016 terminând pe primul loc grupa de calificare, cu nouă victorii din zece meciuri şi doar trei goluri primite. În ultimele amicale, Spania a fost destul de inconstantă, după victorii concludente cu Bosnia, scor 3-1, şi Coreea de Sud, scor 6-1, suferind o înfrângere surprinzătoare cu Georgia, 0-1, naţională aflată pe locul 137 în clasamentul FIFA. Cehia a câştigat şi ea ultimele două amicale, 6-0 cu Malta şi 2-1 cu Rusia, dar a pierdut în faţa Coreei de Sud, scor 1-2.

Mai multe informaţii despre cele două echipe şi istoria confruntărilor pot fi descoperite pe site-ul UEFA.

Etichete: EURO 2016, meci luni 13 iunie, SCOR LIVE, spania cehia, spania cehia 13 iunie, spania cehia euro, VIDEO LIVE, video live spania cehia