ŢARA GALILOR - SLOVACIA SCOR FINAL 2-1. Bale a făcut spectacol pe teren

ŢARA GALILOR - SLOVACIA, LIVE SCOR. VIDEO pe Dolce Sport Grupa B EURO 2016. Naționala de fotbal a Țării Galilor a învins-o pe cea a Slovaciei cu scorul de 2-1 (1-0) în meciul care a avut loc sâmbătă, pe Stade de Bordeaux din Bordeaux, în Grupa B de la EURO 2016.

TARA GALILOR - SLOVACIA
ŢARA GALILOR - SLOVACIA

ŢARA GALILOR - SLOVACIA, LIVE SCOR. VIDEO pe Dolce Sport Grupa B EURO 2016.

ŢARA GALILOR - SLOVACIA SCOR FINAL 2 - 1

Ţara Galilor preia din nou conducerea în minutul 81.

SLOVACIA EGALEAZĂ în minutul 60 prin Duda.

GARETH BALE înscrie în minutul 10.

Echipe:

Țara Galilor (5-3-2): Hennessey – Gunter, Chester, Williams, Davies, Taylor – Ramsey, King, Allen – R. Kanu, Bale. Antrenor: Chris Coleman.

Slovacia (4-5-1): Kozacik – Pekarik, Skrtel, Durica, Hubocan – Kucka, Hamsik, Pecovsky, Mak, Weiss – Duris. Antrenor: Jan Kozk.

VEZI MECIUL LIVE VIDEO AICI

ŢARA GALILOR - SLOVACIA, LIVE SCOR. VIDEO pe Dolce Sport Grupa B EURO 2016. Gareth Bale și-a asumat rolul salvatorului și a jucat excelent pentru reprezentativa condusă abil de Chris Coleman. Dar ce resurse mai are „galacticul" după un sezon istovitor, rămîne de văzut. De aceea, galezii trec acum la un alt nivel. Nu se mai pot baza pe un singur jucător, numai forța grupului îi poate ajuta să producă surprize. De partea cealaltă, Slovacia formează o echipă solidă. Victoria în fața Spaniei din preliminarii, dar și cea din Germania, în amical, sînt dovezi cît se poate de concludente.

ŢARA GALILOR - SLOVACIA, LIVE SCOR. VIDEO pe Dolce Sport Grupa B EURO 2016. Și slovacii au nume care se evidențiază, ca Skrtel și Hamsik. Dar forța grupului rămîne și pentru ei principala armă. Chiar dacă nu se anunță o partidă spectaculoasă, trebuie remarcat că există suficient potențial ofensiv în ambele tabere.

ŢARA GALILOR - SLOVACIA, LIVE SCOR. VIDEO pe Dolce Sport Grupa B EURO 2016. Țara Galilor și Slovacia sînt calificate în premieră la un Campionat European

Ambele echipe s-au calificat la Euro 2016 fără să fie nevoite să joace baraje. Țara Galilor a terminat pe 2 în grupa B, iar Slovacia pe aceeași poziție în grupa C

Programul EURO 2016:

Vineri, 10 iunie
ora 22.00 (St-Denis): Franţa - România – Grupa A (Dolce Sport şi PRO TV)

Sâmbătă, 11 iunie
ora 16.00 (Lens): Albania - Elveţia - Grupa A (Dolce Sport)
ora 19.00 (Bordeaux): Ţara Galilor - Slovacia - Grupa B (Dolce Sport)
ora 22.00 (Marseille): Anglia - Rusia - Grupa B (Dolce Sport şi PRO TV)

Duminică, 12 iunie
ora 16.00 (Paris): Turcia - Croaţia - Grupa D (Dolce Sport)
ora 19.00 (Nice): Polonia - Irlanda de Nord - Grupa C (Dolce Sport)
ora 22.00 (Lille): Germania - Ucraina - Grupa C (Dolce Sport şi PRO TV)

Luni, 13 iunie
ora 16.00 (Toulouse): Spania - Cehia - Grupa D (Dolce Sport)
ora 19.00 (St-Denis): Irlanda - Suedia - Grupa E (Dolce Sport)
ora 22.00 (Lyon): Belgia - Italia - Grupa E (Dolce Sport şi PRO TV)

Marţi, 14 iunie
ora 19.00 (Bordeaux): Austria - Ungaria - Grupa F (Dolce Sport)
ora 22.00 (St-Etienne): Portugalia - Islanda - Grupa F (Dolce Sport şi PRO TV)

Miercuri, 15 iunie
ora 16.00 (Lille): Rusia - Slovacia - Grupa B (Dolce Sport)
ora 19.00 (Paris): România - Elveţia - Grupa A (Dolce Sport şi PRO TV)
ora 22.00 (Marseille): Franţa -Albania - Grupa A (Dolce Sport)

Joi, 16 iunie
ora 16.00 (Lens): Anglia - Ţara Galilor - Grupa B (Dolce Sport)
ora 19.00 (Lyon): Ucraina - Irlanda de Nord - Grupa C (Dolce Sport)
ora 22.00 (St-Denis): Germania -Polonia - Grupa C (Dolce Sport şi PRO TV)

Vineri, 17 iunie
ora 16.00 (Toulouse): Italia - Suedia - Grupa E (Dolce Sport)
ora 19.00 (St-Etienne): Cehia - Croaţia - Grupa D (Dolce Sport)
ora 22.00 (Nice): Spania - Turcia - Grupa D (Dolce Sport şi PRO TV)

Sâmbătă, 18 iunie
ora 16.00 (Bordeaux): Belgia - Irlanda - Grupa E (Dolce Sport)
ora 19.00 (Marseille): Islanda - Ungaria - Grupa F (Dolce Sport)
ora 22.00 (Paris): Portugalia - Austria - Grupa F (Dolce Sport şi PRO TV)

Duminică, 19 iunie
ora 22.00 (Lille): Elveţia - Franţa - Grupa A (Dolce Sport)
ora 22.00 (Lyon): România - Albania - Grupa A (Dolce Sport şi PRO TV)

Luni, 20 iunie
ora 22.00 (St-Etienne): Slovacia - Anglia - Grupa B (Dolce Sport şi PRO TV)
ora 22.00 (Toulouse): Rusia - Ţara Galilor - Grupa B (Dolce Sport)

Marţi, 21 iunie
ora 19.00 (Paris): Irlanda de Nord - Germania - Grupa C (Dolce Sport)
ora 19.00 (Marseille): Ucraina - Polonia - Grupa C (Dolce Sport)
ora 22.00 (Bordeaux): Croaţia - Spania - Grupa D (Dolce Sport)
ora 22.00 (Lens): Cehia - Turcia - Grupa D (Dolce Sport)

Miercuri, 22 iunie
ora 19.00 (Lyon): Ungaria - Portugalia - Grupa F (Dolce Sport)
ora 19.00 (St-Denis): Islanda - Austria - Grupa F (Dolce Sport)
ora 22.00 (Nice): Suedia - Belgia - Grupa E (Dolce Sport)
ora 22.00 (Lille): Italia - Irlanda - Grupa E (Dolce Sport)

Optimi de finală:

Sâmbătă, 25 iunie
ora 16.00 (St-Etienne): Locul 2 Grupa A - Locul 2 Grupa C -> Meci 1 (Dolce Sport)
ora 19.00 (Paris): Locul 1 Grupa B - Locul 3 A/C/D -> Meci 2 (Dolce Sport)B
ora 22.00 (Lens): Locul 1 Grupa D - Locul 3 B/E/F -> Meci 3 (Dolce Sport şi PRO TV)

Duminică, 26 iunie
ora 16.00 (Lyon): Locul 1 Grupa A - Locul 3 C/D/E -> Meci 4 (Dolce Sport)
ora 19.00 (Lille): Locul 1 Grupa C - Locul 3 A/B/F -> Meci 5 (Dolce Sport)
ora 22.00 (Toulouse): Locul 1 Grupa F - Locul 2 Grupa E -> Meci 6 (Dolce Sport şi PRO TV)

Luni, 27 iunie
ora 19.00 (St-Denis): Locul 1Grupa E - Locul 2 Grupa D -> Meci 7 (Dolce Sport)
ora 22.00 (Nice): Locul 2 Grupa B - Locul 2 Grupa F -> Meci 8 (Dolce Sport şi PRO TV)

Sferturi de finală:

Joi, 30 iunie
ora 22.00 (Marseille): Câştigătoare meci 1 - Câştigătoare meci 3 -> Sfertul 1 (Dolce Sport şi PRO TV)

Vineri, 1 iulie
ora 22.00 (Lille): Câştigătoare meci 2 - Câştigătoare meci 6 -> Sfertul 2 (Dolce Sport şi PRO TV)

Sâmbătă, 2 iulie
ora 22.00 (Bordeaux): Câştigătoare meci 5 - Câştigătoare meci 7 -> Sfertul 3 (Dolce Sport şi PRO TV)

Duminică, 3 iulie
ora 22.00 (St-Denis): Câştigătoare meci 4 - Câştigătoare meci 8 -> Sfertul 4 (Dolce Sport şi PRO TV)

Semifinale:

Miercuri, 6 iulie
ora 22.00 (Lyon): Câştigătoare sfert 1 - Câştigătoare sfert 2 -> Semifinala 1 (Dolce Sport şi PRO TV)

Joi, 7 iulie
Ora 22.00 (Marseille): Câştigătoare sfert 3 - Câştigătoare sfert 4 -> Semifinala 2 (Dolce Sport şi PRO TV)

Finala:

Duminică, 10 iulie
ora 22.00 (St-Denis): Câştigătoare Semifinala 1 - Câştigătoare Semifinala 2 (Dolce Sport şi PRO TV).

Etichete: EURO 2016, Slovacia, slovacia tara galilor, tara galilor, Țara Galilor - Slovacia